Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: The American, Step Up 3-D, Ondine

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

6. 6. 2010

Svět filmu nikdy nespí a tak by byla chyba, kdybychom zaspali my. Proto vám dnes opět přináším další várku trailerů. Začneme dramatem se stárnoucím zabijákem The American, následovat bude hudební snímek ve 3-D Step Up 3-D a všechno uzavře film z Irska, jenž se pohybuje na pozadí reality a fikce, Ondine.

Step Up 3D Zdroj: distributor filmu

The American

Žánr: Thriller/ Drama

Režie: Anton Corbijn

Hrají: Violante Placido, George Clooney, Thekla Reuten, Bruce Altman a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 11.11.2010

Stárnoucí nájemný zabiják jednoho dne šlápne vedle a má co dělat, aby zachránil svou kůži. Nakonec se rozhodne, že vezme ještě poslední úkol. Jeho cesta tak vede do Itálie, kde se najednou začne všechno komplikovat. Přátelství a láska do života nájemného vraha prostě nepatří. Jenže už se stalo a co s tím teď udělat? Zda vůbec existuje nějaké řešení bezvýsledné situace se však teprve ukáže.

Trailer přibližuje zajímavý a trochu méně tradiční americký snímek. Postupný lehký střihový sled nechává diváka, aby si sám vytvořil vlastní obrázek. Zajímavě zvolená hudební kulisa, která však obsah nijak nenarušuje. Vše sladěné v jednotný celek a doplněné dobrými hereckými výkony. No zkuste se podívat sami.

Step Up 3-D

Žánr: Romantický/ Drama/ Hudební

Režie: Jon Chu

Hrají: Alyson Stoner, Jason Etter, Sharni Vinson, Harry Shum Jr., Ally Maki a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 2.9.2010

O stále větší oblibě 3-D snímků a jejich projekce se myslím není třeba zmiňovat. Jsou všude kolem nás a získávají stále širší záběr. O tom svědčí i nový snímek Step Up 3-D. Skupina mladých street dance tanečníků z celého světa se schází ve starém skladišti někde v New Yorku. Osud tohoto místa je však zpečetěn a nic jej nemůže oddálit. Pomoci by snad mohl jedině úspěch mladých tanečníků na prestižní soutěži. Jenže jak na to. A je vůbec nějaká šance na úspěch? To se nejspíš dozvíte až v kině, takže stačí jen chvíli počkat.

Dobře zpracovaný snímek plný tance, hudby, mládí a odhodlání. Tohle všechno z něj přímo čiší a slibuje zajímavou podívanou. Upoutávka je skutečně dobře zpracovaná. Přesto by mohla být přece jen o něco kratší, protože působí dojmem trochu umělého natahování. Jinak jde však o počin, který jistě stojí za chvilku vašeho času.

Ondine

Žánr: Fantasy/ Drama

Režie: Neil Jordan

Hrají: Alicja Bachleda, Colin Farrell, Dervla Kirwan, Tom Archeacon, Stephen Rea

Země původu: Irsko

Premiéra v ČR: 12.8.2010

Po dlouhé době zase jednou snímek, který není hollywoodským kasovním trhákem. Film Ondine k vám totiž míří z Irska. Nabízí tak divákovi něco trochu jiného a přesto hvězdně obsazeného. Příběh se pohybuje na pomezí reality a fikce s netradičním a silným námětem. Obyčejný rybář najde ve své síti ženu. Jak se tam dostala a co je vlastně zač, zůstává ale nezodpovězenou otázkou. Jak to všechno dopadne a co v sobě film skrývá se tak dozvíme až v polovině srpna.

Silný příběh s trochu pohádkovým námětem. Něco jiného, čistý protiklad amerických kasovních trháků. Lehký trailer, podkreslený vhodnou hudbou nabízí zajímavou podívanou. To vše zasazené na okraj moře mezi rybáře soupeřící o každý drobný úlovek. No podívejte se sami a řekněte, co si o tom myslíte.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: The American, Step Up 3-D, Ondine