Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Svítání, Season of the Witch, Takers

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

1. 11. 2009

SvítáníČas běží neúprosně kupředu a tak vám tu dnes opět přináším ochutnávku z připravovaných snímků mířících na stříbrná plátna. Tentokrát to jako první bude australský horor Svítání, po něm zavítám ve filmu Season of the Witch do 14. století bohatého na čarodějnice a v neposlední řadě s partičkou zlodějíčků ve z filmu Takers uděláme jednu „velkou ránu“. Tak tedy vzhůru do světa filmových upoutávek.

Svítání

Svítání

Svítání

(Daybreakers)

Žánr: Horor/ Thriller/ Fantasy/ Sci-fi/

Režie: Peter Spierig, Michael Spierig

Hrají: Sam Neill, Mungo McKay, Jay Laga´aia, Ethan Hawke, Vince Colosimo, Isabel Lucas, Claudia Karvan, Willem Dafoe

Země původu: Austrálie

Premiéra v ČR: 15.4.2010

Abyste si oddechli od hollywoodských krváků, nabízím vám pro změnu jeden australský a s tím krvákem to myslím doslova. O co vlastně ve filmu Svítání půjde? Lidská rasa je na pokraji vyhynutí a mnoho možností na přežití už jí nezbývá. Tentokrát to ale kupodivu není způsobené žádnou nedozírnou katastrofou nebo něčím podobným. I když ani to není tak úplně pravda. Po Zemi se rozšířil „upíří virus“, který své oběti mění v monstra lačnící po krvi. Přesto však stále ještě existuje několik málo „normálních lidí“, ti však většinou slouží jen jako zásobárny čerstvé krve. Krev však pomalu dochází a lidé vymírají. Proti tomu se ale rozhodne bojovat skupinka zatím nepoznamenaných lidí, kterým dokonce přijdou na pomoc i někteří z jejich úhlavních nepřátel. Těm se totiž jejich osud nikterak nelíbí a chtěli by s ním něco udělat.

Trailer k filmu Svítání jistě stojí aspoň za chvilku vaší pozornosti, obzvlášť pokud máte rádi filmy podobného ražení. První polovina upoutávky v krátkosti shrnuje děj a obsah snímku, ta druhá pak na pozadí poklidné hudební kulisy ukazuje to nejlepší, na co se můžete těšit. Povedený střih, grafiku i hudbu, to všechno v tomto traileru najdete. Výsledný dojem je tedy opravdu velice dobrý, rozdělení snímku na dvě navazující části a jeho celkové ztvárnění vás jistě nijak neurazí a bezesporu stojí za chvilku vašeho času.

Season of the Witch

Žánr: Thriller/ Drama/ Dobrodružný/ Fantasy

Režie: Dominic Sena

Hrají: Claire Foy, Nicolas Cage, Robet Sheehan, Stephen Campbell Moore, Ron Perlman a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 18.3.2010

Strach, hrůza a děs se pomalu ale jistě plíží temnou nocí a neslibují nic dobrého. V Evropě ve 14. století obecně nebylo radno v noci vycházet, ne že by to teď bylo o mnoho lepší, ale přece jen… Tehdejší doba byla o hodně horší, všude řádily temné síly a nikdo si nemohl být jistý vlastním životem. Právě v této době zaplavuje zemi černý mor, drtící populaci po tisících. Doba je zlá, ale může být ještě horší pro ženu, která je přivlečena do kláštera a označena za čarodějnici, která to má všechno na svědomí. Její osud je zpečetěn. Co když je ale na jejím obvinění něco pravdy?

Už několikrát se tu objevily snímky s hororovou tématikou a jak už to bývá, některé byly horší a jiné zase lepší. Tento by snad mohl patřit k té druhé kategorii. Pokud se tedy chcete opravdu bát, mohl by pro vás být snímek Season of  the Witch tím pravým. Trailer je celkem dobře zvládnutý a celý ho proletíte jedním dechem. Při tom jsou v něm strach a nejistota všudypřítomnou ingrediencí. Jediné, co jej tak trochu kazí, je Svítání v roli rytíře nebo snad kněze, kdo ví, která se pro tohoto herce příliš nehodí a tak trochu odrazuje. Zkuste ale sami posoudit, jak to na vás celé působí.

Takers

Žánr: Krimi/ Akční

Režie: John Luessenhop

Hrají: Steve Hartus, Hayden Christensen, Karina Michel, Jay Hernandez, Matt Dillon, Michael Christensen, Idris Elba, Paul Walker

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 11.3.2010

Takers je filmem o partičce zlodějů, která dostane typ na opravdu velkou věc. Teď před nimi stojí rozhodnutí, zda do toho jít nebo ne. Odpověď je ale myslím nasnadě. Tak trochu mi to připomíná Dannyho parťáky, ale možná se pletu. Jen je prostě podobných filmů víc než by bylo zdrávo. Jelikož se ale stále točí, někdo se na ně nejspíš dívá a tak se i my dnes podíváme na trailer, který nám tvůrci přinášejí.

Ve výsledku však jde spíš jen o takové promo video k představení herců, kteří si ve filmu zahráli a jinak za moc nestojí. To jediné, co mohu z celé téměř dvou a půl minutové upoutávky zmínit, je vlastně jen posledních dvacet sekund na úplném konci. Ty opravdu stojí za to, je v nich obsaženo bez dlouhých cavyků všechno a ještě ke všemu s velice dobře zvolenou hudbou. Otázkou tedy zůstává, zda by nebyl lepší kratší, ale o to výstižnější snímek, než zdlouhavé plácání o ničem.

Trailery za poslední  týden: Svítání, Season of the Witch. Takers

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Svítání, Season of the Witch, Takers