Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Avatar, Vlkodlak, Jánošík – Pravdivá historie

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

29. 8. 2009

Avatar1Tento týden vám přináším hned několik zajímavých trailerů. Tím prvním bude nový počin Jamese Camerona, který se odpoutal od Titaniku a zavítal do vzdálené budoucnosti s filmem Avatar. Po něm pak bude následoval Vlkodlak, řádící ve viktoriánské Anglii, a nakonec se podíváme k našim sousedům za pravdivou historií o Jánošíkovi.

Avatar

Žánr: Sci-fi/ Akční/ Dobrodružný

Režie: James Cameron

Hrají: Zoë Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Dileep Rao, Laz Alonso, Giovanni Ribisi, Stephen Lang, Wes Studi, Joel Moore

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 17. 12. 2009

Avatar na youtube.com

Od Titaniku k futuristické vizi budoucnosti, přesně tak dlouhou cestu ušel slavný režisér James Cameron. A jeho nový, dlouho očekávaný, snímek Avatar nevypadá ani v nejmenším špatně. Lidstvo nyní volně cestuje vesmírem, a tak se mu podařilo objevit planetu, známou jako Pandora. Ta se nachází ve sluneční soustavě Alpha Centaury, avšak na planetě není příznivá atmosféra pro pohyb lidí. Vědci proto vytvoří mutanty mezi lidskou a mimozemskou DNA. Těm potom předají vědomí několika lidí z vlastního středu. Ti pak v novém těle začínají objevovat novou planetu. Mimovolně se tak dostávají do dlouho trvajícího konfliktu, který na Pandoře panuje.

Slavný režisér a skvělé grafické zpracování. To jsou největší lákadla traileru k filmu Avatar. Tím to však asi také končí. Pokud jde o hudbu a celkový zvuk, ten příliš povedený není a spíše výsledný dojem kazí, než aby mu dodával na zajímavosti. Osobně bych čekal víc, než to co nám tvůrci nabízejí jako ochutnávku. Každopádně ale zkuste posoudit sami, jak na vás trailer působí.

Vlkodlak

(The Wolf Man)

Žánr: Fantasy/ Horor

Režie: Joe Johnston

Hrají: Anthony Hopkins, Benicio Del Toro, Emily Blunt, Art Malik, Hugo Weaving, Geraldine Chaplin

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 5. 11. 2009

Vlkodlak na youtube.com

Blackmoor, viktoriánská Anglie, 19. století, šlechtický synek Lawrence Talbot přijíždí do rodinného sídla, aby zjistil, co roztrhalo a brutálně zabilo jeho bratra. Nejen že jeho bratr je mrtvý, ale po okolí řádí něco, čeho se bojí všichni vesničané. Teď už není bezpečné vycházet v noci ani na zápraží. Lawrence se však ve svém pátrání nevzdává. To co nakonec objeví, se mu však ani v nejmenším nebude líbit a razantně to změní jeho budoucí život.

Největším lákadlem samotného filmu, stejně jako traileru, je vedle námětu jistě i Anthony Hopkins, který ztvárnil jednu z hlavních rolí. Hororový námět, který se trailerem prolíná, dodává snímku ten správný říz, a to všechno ještě podkresluje velice dobrá hudba. Jde jistě o jeden ze snímků, který byste si neměli nechat ujít.

Jánošík – Pravdivá historie

Žánr: Historický

Režie: Agnieszka Holland, Kasia Adamik

Hrají: Václav Jiráček, Maja Ostaszewska, Táňa Pauhofová, Michal Zebrowski, Karel Dobrý, Katerzyna Herman, Satan Zoe Canner, Rafal Mackowiak, Eryk Lubos, Danuta Szaflarska, Ivan Martinka a další

Země původu: Slovensko/ Polsko/ Česko

Premiéra v ČR: 10. 9. 2009

Jánošík na youtube.com

Příběh o nejslavnějším zbojníkovy našich (tedy spíše slovenských) luhů a hájů, který stejně jako anglický Robin Hood bohatým bral a chudým dával, zná z vyprávění snad každý. Byl hrdinou v době útlaku a svou neuvěřitelnou pověst si uchoval až do dnešních dnů. Mluvím samozřejmě o Jánošíkovi, ale to už je vám jistě jasné. Filmů o tomto slavném hrdinovi už pár vyšlo, tento je však vůbec prvním, který se zabývá jeho skutečným životem a není jen popisem obecně známé legendy. Tak uvidíme, jaký nakonec bude.

Trailer, který vám zde dnes nabízím, je sice v polštině, ale myslím, že to nebude až takový problém. Hned úvodem vás jistě zaujme velice dobře zvolené hudební kulisa, která se skvěle prolíná celým snímkem. Samotný střihový sled není také vůbec špatný a trailer má opravdu dravě živé tempo. Koneckonců, podívejte se sami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Avatar, Vlkodlak, Jánošík – Pravdivá historie