Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Stmívání 2: Nový měsíc, 9, Pandorum

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

6. 6. 2009

Nový týden, nové trailry. Tak co tu máme dnes? Jako první to bude romantická fantasy Stmívání 2: Nový měsíc. Potom se ocitneme ve světě bez lidí ve filmu 9 a na závěr zavítáme na téměř opuštěnou vesmírnou loď ve snímku Pandorum.

Stmívání 2: Nový měsíc

(The Twilight Saga: New Moon)

Žánr: Fantasy/ Horor/ Romantický

Režie: Chris Weitz

Hrají: Robert Pattinson, Kristen Stewart, Taylor Lautner, Ashley Greene, Kellan Lutz, Jackson Rathbone, Nikki Reed, Billy Burke

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 26.11.2009

V pořadí již druhé pokračování úspěšné ságy Stmívání je na světě. Co vás tedy čeká tentokrát? Belly oslaví 18-té narozeni, ale všechno není tak, jak by si přála nebo představovala. Nevydařená oslava má za následek rozchod s Edwardem. Zdá se, že člověk prostě nemůže milovat upíra a ani upír člověka. Je to však pravda? Co všechno se ještě může stát, když se na scéně objeví někdo další, kdo taky tak úplně nepatří k lidskému druhu? O konci velké lásky, novém začátku a přátelství, plný překvapení a zajímavých postav, tak přesně o tom a ještě mnohem víc je film Stmívání 2: Nový měsíc.

Trailer samotný působí nic neříkajícím dojmem. Je příliš strohý a obsahově dosti nenápaditý. Přesto však pro fanoušky prvního dílu nemusí být až tak nezajímavý a jistě v něm najdou právě to, na co čekali. Pokud vás tedy první díl ságy zaujal, jistě si nenecháte ujít ani trailer k tomu druhému.

9

Žánr: Animovaný/ Sci-fi/ Horor

Režie: Shane Acker

Hrají: Martin Landau, Elijah Wood, Christopher Plummer, John C. Reilly, Crispin Glover, Jennifer Connelly

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 9.9.2009

Shane Acker natočil krátký jedenáctiminutový film, který sklidil velmi dobré ohlasy a dokonce nominaci na Oscara v kategorii Nejlepší krátký animovaný film. To bylo nejspíš největší motivací k tomu, aby se rozhodl natočit celovečerní film. S tím mu mimo jiné pomohli Tim Burton (Mrtvá nevěsta, Ukradené Vánoce Tima Burtona) a Timur Bekmambetov (Noční hlídka). Díky tomuto spojení tak vznikl velice zajímavý vizionářský animovaný film.

Pár slov k ději. Planeta Země, jak ji známe, již neexistuje a lidé zmizeli neznámo kdy a neznámo kam. Na světě tak zůstávají jenom podivné hadrovo-robotické  panenky. Jednou z nich je právě Devítka, jejímž osudem je změnit svět a s pomocí dalších panenek se rozhodne postavit na odpor vraždícím strojům, které jeho druh pronásledují. Proč však po nich jdou a kdo je vlastně stvořil, zatím zůstává nezodpovězenou otázkou.

Málokdy se mi trailer líbí tolik, abych si ho pouštěl pořád dokola, ale tentokrát se to vážně stalo. Z dílka samotného jde cítit lehký nádech animovaných filmů z dílny Tima Burtona, ten však nijak nekazí výsledný efekt, ba právě naopak. Nezvyklé, přesto velice povedené grafické zpracování, skvělá hudba ušitá traileru přímo na míru a dobře zvolený střih, to všechno z něj dělá snímek, který by jste si neměli nechat ujít.

Pandorum

Žánr: Sci-fi/ Akční/ Horor

Režie: Christian Alvart

Hrají: Dennis Quaid, Ben Foster, Cung Le, Cam Gigandet, Norman Reedus a další

Země původu: USA, Německo

Premiéra v ČR: 4.9.2009

Obrovská vesmírná loď, která se zdá být zcela opuštěná až do chvíle, kdy najednou z hibernace procitnou dva členové její posádky. Nejhorší je, že ani jeden z nich si vůbec nic nepamatuje. Nakonec se však ukáže, že ani loď sama není až tak úplně opuštěná, když narazí na další lidi. Ti ale nejsou tím jediným, co se na planetě lodi nachází. Jaká je vůbec šance na přežití a co se vlastně stalo? Tohle všechno teprve musí zjistit.

Napětí, akce, skryté nebezpečí a skoro prázdná loď, která ale není tak prázdná, jak se prve zdálo, tak přesně takový je trailer. Chce se bát? Tak zkuste Pandorum. I takhle by mohl znít podtitul filmu. Trailer samotný proto není vůbec špatný a skrývá v sobě mnohá překvapení. Producenti Resident Evilu se opět nenechali nijak zahanbit.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Stmívání 2: Nový měsíc, 9, Pandorum