Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Špeh od vedle, Baaria, Pouta

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

3. 1. 2010

the_spy_next_doorTak a je to tu. Rok se s rokem sešel a já mám to potěšení přinést vám várku trailerů v roce novém, tentokrát s desítkou na konci. Takže co to dnes bude? Začneme další akční komedií Jackieho Chana nazvanou Špeh od vedle, po ní přijde zajímavý, částečně biografický snímek Baaria a všechno to zakončíme česko-slovenským filmem Pouta.

Špeh od vedle

Špeh od vedle

Špeh od vedle

(The Spy Next Door)

Žánr: Komedie/ Akční/ Rodinný

Režie: Brian Levant

Hrají: Jackie Chan, Amber Valletta, Lucas Till, Billy Ray Cyrus a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 18.2.2010

I když už není tím mladíkem, kterým kdysi býval, Jackie Chan se stále nevzdává. Pořád pokračuje v natáčení nových a čím dál šílenějších filmů, ve kterých samojediný ruší bandy krvežíznivých protivníků. Tentokrát se objeví v roli vychovatele milých dětiček svých sousedů. To ještě ani sám netuší, co všechno se může stát, když se jedno z dítek dostane k tajnému vládnímu kódu. Zápletka je na světě a jak to všechno dopadne, se může zatím jen dohadovat.

Banda nespoutaných dětí, Jackie Chan v roli chůvy a množství akčních scén, jak už jsme si ostatně zvykli. Takový je trailer k snímku Špeh od vedle. K tomu se přidává ještě dobře zvolená hudební kulisa a jednoduchý vtip, který potěší celou rodinu.

Baaria

(Baaría)

Žánr: Drama/ Historický/ Válečný/

Režie: Giuseppe Tomatore

Hrají: Ángela Molina, Monica Bellucci, Enrico Lo Verso, Nino Frassica Raoul Bova a další

Země původu: Francie/ Itálie

Premiéra v ČR: 11.2.2010

Život je plný nečekaných osudových zvratů, které s ním dokáží stejně tak mile jako i nemile zamávat. O tom něco vědí i obyvatelé malého italského městečka. Když se potom člověk ohlédne za tím, co bylo, nestačí se divit. Něco o tom ví i Giuseppe Tomatore z jehož života snímek částečně také čerpá. Nelehká doba kolem poloviny minulého století představovala mnoho komplikací pro všechny. K tomu všemu se přidává ještě složité válečné období, změna režimu k fašistické diktatuře a následný vzestup mafie v celé Itálii.

Upoutávka v dobře voleném střihovém sledu ukazuje všechny důležité životní zvraty obyvatel malého italského městečka. Je zajímavá svou neotřelostí a tím, že zve diváka k druhu filmu, který není v kinech až tak běžný. Už teď je jasné, že snímek bude patřit spíše do arzenálu různých filmových klubů, přesto však jistě slibuje zajímavou podívanou.

Pouta

Žánr: Thriller/ Drama

Režie: Radim Špaček

Hrají: Oldřich Kaiser, Luboš Veselý, Iva Pazderková, Lukáš Latinák, Ondřej Malý, Ivana Uhlířová, Kristýna Farkašová

Země původu: Česko/ Slovensko

Premiéra v ČR: 4.2.2010

Trailer k filmu Pouta na www.bontonfilm.cz

Nový česko-slovenský film se vrací zpátky do osmdesátých let minulého století. Sleduje příběh člena tajné totalitní policie Antonína, který je vnitřně ale i jinak velice rozporuplnou osobou. Tento psychicky narušený a velice násilnický člověk hledá cíl, jak by se mohl zabavit a vybřednout z nudy všedního života. Ten najde v ženě jménem Klára. Neprahne však po ní, tak jak by jste si snad mohli myslet, prostě ji jen pronásleduje. Co všechno z toho nakonec může vzejít, se ale dozvíte až v kinech.

Trailer k novému filmu Pouta působí dosti intenzivním dojmem. Ukazuje na postavě jednoho příslušníka StB zkaženost tehdejší bezpečností moci. Jak lehce se člověk může stát obětí cíleného a zcela nesmyslného pronásledování, jako se to stalo Kláře, je až k nevíře. Svým obsahem je film jistě hodně nadčasový. I dnes se totiž najdou pomatené existence, které jsou schopny vybrat si za oběť například svého souseda a pronásledovat ho až na kraj příčetnosti a leckdy i mnohem dál.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Špeh od vedle, Baaria, Pouta