Menu
TOPZINE.cz
Apetit

Trailery za poslední týden: Shrek: Zvonec a konec, Počátek, Death at a Funeral

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

21. 3. 2010

Shrek-4-distibutor-perexTak je tu zase po týdnu trojice trailerů, které by vás snad podle tvůrců měli nalákat do kin. Jaká je ve skutečnosti pravda, se dozvíte v článku. Co tu tedy dnes máme? Začneme stejně oblíbeným jako i neoblíbeným Shrekem a jeho čtvrtým a posledním dílem, pak se podíváme do tajuplného světa lidské mysli s Leonardem DiCapriem ve filmu Počátek a všechno uzavře černá černošská komedie Death at a Funeral.

Shrek: Zvonec a konec Zdroj: distributor

Shrek: Zvonec a konec Zdroj: distributor filmu

Shrek: Zvonec a konec

(Shrek Forever After)

Žánr: Rodinný/ Animovaný/ Komedie/ Dobrodružný

Režie: Mike Mitchell

Hrají: Eddie Murphy, Megan Fox, Cameron Diaz, Antonio Banderas, Justin Timberlake, Eric Idle, Ian McShane, Mike Myers a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 15. 7 2010

A je to tu. Jedni se toho nemohli dočkat, ti druzí roní velké slzy. Ano, nejslavnější animovaná pohádka určená i těm starším, která prakticky odstartovala boom animáků, končí. Tato doposud třídílná série vzbudila téměř stejné debaty mezi příznivci a odpůrci jako dnes nejvíce propíraný Avatar. Shrek: Zvonec a konec je tu. Co si teda zelený zlobr, který dobyl mnohá srdce, připravil pro své fanoušky na úplný konec? Tvůrci zarytě mlčí, podle některých zpráv však diváci budou moci více nahlédnout do jeho života a minulosti. Uvidíme, jak to všechno nakonec dopadne.

Něco je špatně, jenže kde se vlastně stala chyba? Tak to je asi zásadní otázka, kterou tvůrci položili divákům v traileru. Od Shreka bych čekal něco víc, nápad je dobrý, ale jinak nuda a nuda. Prostě takový průměr, kterého je dnes všude plno a nikomu nic nedá. Nezbývá než věřit, že samotný film splní očekávání a nenechá se zahanbit předchozími filmy.

Počátek

(Inception)

Žánr: Sci-fi/ Thriller/ Akční

Režie: Christopher Nolan

Hrají: Leonardo DiCaprio, Tom Hardy, Talulah Riley, Cillian Murphy, Lukas Haas, Michael Caine, Ken Watanabe, Dileep Rao, Ellen Page

Země původu: Velká Británie/ USA

Premiéra v ČR: 22. 7. 2010

Lamač dívčích srdcí, ale také dobrý herec, Leonardo DiCaprio (jeho portrét) je opět na scéně. Dnes máme štěstí, protože i v tomto případě si tvůrci tajemství děje žárlivě střeží. Myšlenka jen ať si fanoušek trochu namáhá tu svoji línou hlavičku se začíná nějak rozmáhat. Přesto alespoň z několika náznaků víme, že se příběh zaměří na spletitá zákoutí lidské mysli. Nikdy nevíte, co všechno se může stát na místech, která jsou vám tak známá a přesto o nich prakticky vůbec nic nevíte.

Intenzivní, tak takový je trailer k filmu Počátek. Divák sice prakticky neví na čem je, přesto má zvláštní pocit neskutečna. Hudba působí hororovým a velice vtíravým dojmem, který vás až do konce neopustí. Těch pár záběrů, které si filmaři připravili, jistě nejednomu divákovi nedá spát. Jen se zkuste podívat sami.

Death at a Funeral

Žánr: Komedie

Režie: Neil LaBute

Hrají: Martin Lawrence, Tracy Morgan, Ron Glass, Zoe Saldana, Danny Glover, Luke Wilson, Columbus Short, Regine Nehy, Peter Dinklage, Chris Rock

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 24. 6. 2010

Komedie plná zvratů, nepravděpodobných situací a také absurdit, kam se jen podíváte. Koneckonců co také čekat od parodie, že? Zemřel otec, ale v rakvi není, to neznamená, že by však byla prázdná. Rodina sice truchlí, jenže proč vlastně? Může mít černoch asijského otce? Přijde vám, že by se ty otázky mohly hromadit do nekonečna? Tak to máte pravdu. Jestli chcete znát odpovědi, musíte si ale počkat na samotný snímek.

Šílená černá černošská komedie. Martin Lawrence a Chris Rock jsou jistotou, že se opravdu pobavíte. I tak je ale trailer trochu zklamáním. Je v něm sice pár vtipných scén, jenže jsou velice neuměle vytržené z kontextu a tak mnoho humoru nenabízejí. Po hudební stránce působí až moc nudně, a to byste přitom čekali něco, co tomu všemu dodá šťávu. Konečný výsledek snad bude lepší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Shrek: Zvonec a konec, Počátek, Death at a Funeral