Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Scott Pilgrim vs. The World, Kájínek, Cherrybomb

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

25. 4. 2010

Scott Pilgrim vs. The WorldTrailery, trailery a zase trailery. Filmoví tvůrci jich na nás sypou nepřeberné množství a jednomu dá pořádně zabrat, aby se v něm neztratil. Jako už tradičně, i tentokrát se vám pokusím pomoci trochu se zorientovat. Dnes se tedy v krátkosti podíváme na další komixovou adaptaci ve filmu Scott Pilgrim vs. The World, pak je tu dlouho očekávaný český snímek Kájínek a všechno zakončí netradiční puberťácké drama Cherrybomb.

Scott Pilgrim vs. The World Zdroj: distributor

Scott Pilgrim vs. The World Zdroj: distributor filmu

Scott Pilgrim vs. The World

Žánr: Romantický/ Akční/ Komedie/ Dobrodružný

Režie: Edgar Wright

Hrají: Johnny Simmons, Erik Knudsen, Anna Kendrick, Aubrey Plaza, Michael Cera, Mae Whitman, Mark Webber, Chris Evans, Brandon Routh

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 14. 10. 2010

Další z komiksových adaptací je na světě. Hrdinou bude třiadvacetiletý flákač, který si prostě žije svůj život. Na nikoho moc nedá a nic moc ho nezajímá. Najednou se ale všechno změní. Poznává dívku, která vzbudí jeho zájem a donutí ho o něco bojovat. Proč vlastně? No pokud ji chce získat, musí porazit její bývalé a projít tak těžkou zkouškou. Dokáže to vůbec?

Trailer zcela odpovídá námětu filmu. Jde prostě hlavně o komix, ve kterém hrají normální herci. Je takový nijaký, nezaujme ani nenadchne. Možná se na něj podíváte, ale pokud vám nebude jasné, o co přesně ve filmu jde, budete nejspíš nahraní. Hromada trapných mlátiček a skutek utek.

Kajínek

Žánr: Drama/ Biografický

Režie: Petr Jákl ml.

Hrají: Hynek Čermák, Bohuslav Linda, Norbert Lichý, Tatiana Vilhelmová, Alice Bendová, Michal Dlouhý, Konstatntin Lavronenko a další

Země původu: Česko

Premiéra v ČR: 5. 8. 2010

Osobně se domnívám, že není příliš nutné obsah filmu nějak více popisovat. Název samotný už musí být všem českým divákům dobře známý. Příběh o vrahovi, kterému se podařilo uniknout z jedné z našich nejhlídanějších věznic, z Mírova. Co všechno za tím stálo, však dosud obyčejným lidem nebylo úplně jasné. Nyní se tedy divákům nabízí jedinečná příležitost nahlédnout do mysli našeho nejznámějšího současného vraha.

Upoutávka má něco do sebe. Je sice pojatá trochu víc v americkém stylu, než by se možná zdálo být vhodné pro český film, přesto je zpracovaná dobře. Povedený rychlý střihový sled nabídne divákovi lehkou ochutnávku z filmu a tím to končí. Jen se nechte nalákat do kina, tvůrci vám trailerem nic moc říct nechtějí. Dobrý tah, jak přivést diváky k stříbrnému plátnu.

Cherrybomb

Žánr: Thriller/ Drama

Režie: Glenn Leybum, Lisa Barros D´Sa

Hrají: Kimberley Nixon, Conor MacNeill, Rupert Grint, James Nesbitt a další

Země původu: Velká Británie

Premiéra v ČR: 3. 6. 2010

Partička mladých znuděných puberťáků si našla zajímavou zábavu. Prostě se opijí, zfetují a vyrazí do ulic. Sem tam nějaká ta vykrádačka, šílené jízdy v kradených autech a mnoho dalšího. Jenže najednou se jim to všechno tak trochu začíná vymykat z rukou. V tom okamžiku ale končí všechna sranda. Z ničeho nic jde totiž o život a ten může být cennější, než by si jeden myslel.

Netroufám si říct, co přesně tvůrci v traileru sledují, každopádně ve mně vzbuzuje velice rozporuplné pocity. Možná jde jen o obsah, ale svým způsobem působí odpudivě. Zpracování není vyloženě špatné, přesto nejde o nic extrovního. Takový průměr, o kterém se toho moc říct nedá.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Scott Pilgrim vs. The World, Kájínek, Cherrybomb