Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Salt, Prince of Persia: The Sands Of Time, Jak vycvičit draka

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

15. 11. 2009

Jak_ulovit_draka2

Novinky ze světa filmových upoutávek jsou opět tu, a tak se na ně pojďme společně podívat trochu blíže. Hned ze začátku se opět setkáme s Angelinou Jolie v roli agentky, tentokrát ve snímku Salt, poté zavítáme do světa PC her ve filmu Prince of Persia: The Sands Of Time a celou trojici uzavřeme animovaným snímkem Jak ulovit draka od tvůrců Shreka a Kung Fu Panda

Jak ulovit draka

Jak vycvičit draka

Salt

Žánr: Akční/ Thriller

Režie: Phillip Noyce

Hrají: Angelina Jolie, Gaius Charles, Chiwetel Ejiofor, Cassidy Hinkle, Liev Schreiber, Daniel Olbrychski, Yara Shahidi

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 23.9.2010

Jedna z nejvíce sledovaných hereček a matek v hollywoodu Angelina Jolie míří opět na stříbrná plátna, tentokrát ve snímku Salt. O čem vlastně film bude? Angelina se velice dobře vyjímá v roli akčních hrdinek a tajných agentek (Lara Croft – Tomb Raider, Mr. and Mrs. Smith) a její nový film se toho bude i nadále držet. Evelyn Salt je agentkou CIA, která je nečekaně obviněna ruským agentem a přeběhlíkem, kterého vyslýchá, ze špionáže a plánovaného atentátu na prezidenta. Měla by prý patřit k tajné ruské organizaci, o jejíž existenci panují jen fámy. Evelyne obvinění samozřejmě odmítá, to ale neznamená, že jí věří i její nadřízení a kolegové.

Trailer není vyloženě špatný, i když zde Angelina působí hodně umělým a velice nepřirozeným dojmem. Na upoutávce je hlavní asi to, že je akční a ve vcelku dobrém střihovém sledu, s vhodnou hudební kulisou na pozadí. Jinak je však dost chudý a mnoho toho divákům nenabízí.

Prince of Persia: The Sands Of Time

Žánr: Fantasy/ Akční/ Romantický/ Dobrodružný

Režie: Mike Newell

Hrají: Gemma Arterton, Jake Gyllenhaal, Reece Ritchie, Richard Coyle, Alfred Molina, Ben Kingsley, Toby Kebbell

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 27.5.2010

A je to tu. Další film natočený na motivy úspěšné počítačové hry. Jak jen může tohle dopadnout? Většinou to nebývá příliš šťastný a nejrozumnější tah, neboť hráči bývají často nespokojeni a obyčejným divákům nemusí film až tolik říct. Ale třeba je Prince of Persia: The Sands Of Time výjimkou a příjemně nás překvapí. Děj se odehrává v pouštním království, jehož mladý princ byl zákeřně oklamán a nedopatřením je přivedl až na pokraj zkázy. Teď se musí spojit s dcerou nenáviděného nepřítele a s její pomocí zkázu odvrátit. Jak se jim to podaří, nebo ne, však uvidíte až v samotném filmu.

Co říci o traileru? Mně osobně příliš nesedí obsazení Prince Jakem Gyllenhaalem, ovšem posuďte sami. Co se týče upoutávky jako takové, není až tak špatná, i když ve výsledku vám toho moc nedá. Za zmínku stojí, po stránce grafické, dobře zpracované akční scény, které jsou  však jinak až příliš přehnané a přeplácané. Zvláštní mi také přijde to, že se zpravování právě tohoto snímku ujal Walt Disney Picture, ale možná že výsledný film je povedenější, než by se na první pohled mohlo zdát.

Jak vycvičit draka

(How to Train Your Dragon)

Žánr: Animovaný

Režie: Peter Hastings

Hrají: Johan Hill, Christopher Mintz-Plasse, Gerard Buttler, Jay Baruchel, America Ferrera

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 1.4.2010

Od tvůrců Shreka a Kung Fu Panda k nám opět míří další snímek. Tentokrát bude o podivuhodném přátelství mladého vikingského chlapce a obávaného nepřítele jeho národa – draka. Aby mohl chlapec postoupit na žebříčku klanu mezi muže a válečníky, má za úkol chytit a vycvičit draka. Jenže, co když je drak trošku jiný, než bývá obyčejně zvykem? Film vznikl na motivy stejnojmenné knihy Cressidy Cowellové a přenese vás do úplně jiného světa.

Trailer je velice dobře zpracovaný po všech stánkách, ať už jde o děj, grafiku postav a okolí a také hudbu. Pokud máte rádi vtipné a povedené aminové snímky, Jak vycvičit draka byste si jistě neměli nechat ujít. Navíc tvůrčí tým, který za snímkem stojí, slibuje dobrou zábavu a velice kvalitní grafiku. To vše je k vidění již v traileru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Salt, Prince of Persia: The Sands Of Time, Jak vycvičit draka