Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Robin Hood, Morganovi, Černej Dynamit

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

27. 12. 2009

Robin Hood_perex

Jak už to tak bývá, rok se s rokem sešel a já vám tu dnes přináším poslední várku trailerů za rok 2009. A čím tedy dnes začneme? Hned ze začátku se podíváme do starobylého Albionu ve filmu Robin Hood, po něm bude následovat americko-britská rádoby komedie Morganovi a všechno dnes uzavře netradiční parodie Černej Dynamit.

Russell Crowe jako Robin Hood

Russell Crowe jako Robin Hood

Robin Hood

(Robin Hood)

Žánr: Drama/ Historický/ Akční

Režie: Ridley Scott

Hrají: Cate Blanchett, Russell Crowe, William Hurt, Matthew MacFadyen, Mark Strong, Kevin Durand, Oscar Isaac, Max von Sydrow, Scott Grimas, Vanessa Redgrave

Země původu: Velká Británie/ USA

Premiéra v ČR: 13.5.2010

Režisér kultovního snímku Gladiátor Ridley Scott se rozhodl natočit další velkolepé historické drama a ke ztvárnění hlavního hrdiny si nevybral nikoho jiného, než opět Russella Crowea. Ten se však tentokrát změní z nelítostného gladiátora na ochránce chudých a bezmocných Robina Hooda. Myslím, že nemá cenu zdlouhavě popisovat, o čem film asi bude. Takzvaná Legenda o Robinu Hoodovi byla už zpracována tolikrát, že kdo o tomto šlechetném zbojníkovi, ne nepodobném slovenskému Jánošíkovi, ještě neslyšel, ten jakoby snad ani nebyl.

Co říci o upoutávce? Jak už jsme si z Gladiátora zvykli i Robin Hood slibuje velkolepou podívanou, tentokrát zpracovanou trochu jinak. Nepůjde toliko o poutavou legendu a šlechetném Robinovi a překrásné Marian, jak ji všichni známe. Ridley Scott se více zaměřil na krutou realitu tehdejší doby a tomu odpovídá i trailer. Jak to tak vypadá, máme se opět na co těšit.

Morganovi

(Did You Hear About the Morgans?)

Žánr: Romantický/ Komedie/ Drama

Režie: Marc Lawrence

Hrají: Hugh Grant, Sarah Jessica Parker, Kim Shaw, David Call, Mary Steenburger, Seth Gilliam, Elizabeth Moss

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 11.2.2010

Sarah Jessica Parker a Hugh Grant ztvárnili manžele Morganovi žijí na Manhattanu,  jejich ž manželství se poznenáhlu rozpadá. Naskytne se jim však příležitost, jak vztah zachránit a nebo ho úplně potopit. Stanou se svědky úkladné vraždy a FBI je přesune do bezpečí. Daleko od jejich rušného domova, v neznámé divočině a se zabijákem v patách se už může stát cokoliv.

Trailer je z počátku hodně nudný a doslova o ničem. Mnoho se nezmění ani v okamžiku, kdy se Morganovi stanou svědky vraždy a změní bydliště. Jen trocha situačního humoru, který však vtipu mnoho nepobral a to je tak všechno. Hezký průřez dějem, který nejspíš za moc nestojí.

Černej Dynamit

(Black Dynamite)

Žánr: Komedie/ Akční

Režie: Scott Sanders

Hrají: Michael Jai White, Nicole Sullivan, Kym Whitley, Salli Richardson, Richard Epson, Kevin Chapman, Arsenio, Mike Starr, Bokeen Woodbine, Tommy Davidson, Roger Yuan, Mykelti Williamson

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 21.1.2010

Díky filmu Černej Dynamit zavítáme tak trošku do filmové historie, ze které si tvůrci zlehka utahují. Hlavní hrdina je prostě vzor svého okolí, ale tajemný nepřítel, který šíří ghettem paniku a zabil jeho bratra, se ho jen tak nezaklekne. Schyluje se k velkému boji a nikdo vám přesně neřekne, jak to nakonec skončí.

Autentický, slovo jednoduše vystihující trailer k filmu Černej Dynamit. Pokud jste měli rádi filmy takového typu, v jakých hrával třeba Bruce Lee a další, je tohle snímek přímo pro vás. Jde z něj však v notné míře cítit satira, kterou je i upoutávka doslova prosycená.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Robin Hood, Morganovi, Černej Dynamit