Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Noční můra z Elm Street, The Book of Eli, Extract

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

4. 10. 2009

A Nightmare on Elm Street,Freddy

Nový týden, nové filmy a samozřejmě i nové trailery. Tak co tu máme tentokrát? V prvé řadě se budeme zase bát usnout, protože Freddy Krueger je opět tu, tentokrát v novém snímku Noční můra z Elm Street, pak se podíváme společně s Denzelem Washingtonem do post-apokalyptické Ameriky ve filmu The Book of Eli a nakonec je tu rádoby vtipná komedie Extract.

Noční můra z Elm Street

Noční můra z Elm Street

Noční můra z Elm Street

(A Nightmare on Elm Street)

Žánr: Horor/ Fantasy/ Thriller

Režie: Samuel Bayer

Hrají: Katie Cassidy, Rooney Mara, Jackie Earle Haley, Donta Storey, Clancy Brown, Kyle Gallner

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 20.5.2010

Děsivé noční můry končící smrtí. Záhadná postava vynořující se ze stínů pronásleduje své oběti ve snech. Není se kam schovat, není kam utéct a život visí jen na vlásku. Pokud jednou usnete, už se nikdy neprobudíte. Jedna dvě, Freddy Krueger jde… Jeden z nejznámějších hororů všech dob se dočkal remaku a opět míří na filmová plátna.

Trailer zcela splňuje očekávání kladená na snímek, ve kterém k životu znovu povstane Freddy Krueger. Nejznámější hororová postava všech dob je zase tady a dává o sobě hlasitě vědět. Plný vtíravého strachu, akce, děsivých nočních můr a jedné „milé“ dětské říkanky, která se zažírá hluboko do morku kostí. Tak takový je trailer k filmu Noční můra z Elm Street. Jako přídavek a taky trochu pro pobavení se pak můžete podívat na originální trailer z roku 1984. Ten následuje za novým snímkem v těsném závěsu.

The Book of Eli

Žánr: Sci-Fi/ Akční/ Dobrodružný/ Drama

Režie: Allen Hughes, Albert Hughes

Hrají: Denzel Washington, Jennifer Beals, Lateef Crowder, Malcolm McDowell, Gary Oldman, Tom Waits, Mila Kunis

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 4.3.2010

Svět se změnil, hodně lidí nepřežilo a ti kteří tu ještě zbývají, už dávno nejsou tím, čím bývali kdysi. Post-apokalyptickou americkou krajinou prochází jediný stárnoucí muž, v podání Denzela Washingtona, který má v rukou osud celého lidstva. To, zda lidské plémě znovu povstane z popela, teď záleží na tom, zda splní své poslání. Sám a jediný musí chránit to, po čem prahnou mnozí, ale co nepatří nikomu a přitom může zachránit všechny.

Denzel Washington jako jediný bojovník procházející ztraceným a zcela zdevastovaným světem. Musí zabíjet, aby došel bez úhony do svého cíle. Jde o vcelku netradiční kombinaci, ale přece jen nakonec nemusí být vůbec špatná. Trailer je v celku jednoduchý a příliš toho divákům neřekne. Můžeme tedy jen čekat, co přinese samotný film.

Extract

Žánr: Komedie

Režie: Mike Judge

Hrají: Ben Affleck, Jason Bateman, Kristen Wiig, Mila Kunis, Marshall Manesh, Dustin Milligan, Matt Schulze Beth Grant a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 28.1.2010

V malé firmě, vyrábějící nápoj z výtažků z rostlin, kterou chce její majitel prodat a trochu si přivydělat, dojde k menší pohromě. Tím samozřejmě veškerý prodej firmy padá, k tomu se přidávají rodinné problémy a dotěrný právník, který se na podnik a jeho majitele zaměří. Jak tohle všechno nakonec dopadne je však zatím ve hvězdách.

Trailer působí dojmem rádoby vtipné komedie. Přesto však nic moc neříká, vtipu je v něm jen hodně po málu, jestli tam tedy vůbec nějaký je. Výsledek je tedy hodně neuspokojivý a osobně si myslím, že divákům moc nenabízí. Zkuste ale posoudit sami, jak na vás tento snímek působí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Noční můra z Elm Street, The Book of Eli, Extract