Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Neporažený, Panika v městečku, 3 sezóny v pekle

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

8. 11. 2009

Neporažený

Je tu neděle a, jak už je dobrým zvykem, přináší vám další várku nových trailerů. Dnes se spolu trochu blíže podíváme na snímek Neporažený, inspirovaný skutečnými událostmi ze života Nelsona Mandely. Po něm to bude velice alternativní animovaný film Panika v městečku a na závěr něco z české kuchyně – 3 sezóny v pekle.

Neporažený

Neporažený

Neporažený

(Invictus)

Žánr: Drama/ Historický

Režie: Clint Eastwood

Hrají: Morgan Freeman, Langley Kirkwood, Scott Eastwood, Matt Damon a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 4.2.2010

Strhující příběh inspirovaný skutečnými událostmi vznikl pod taktovkou slavného herce a dnes už i neméně slavného režiséra Clinta Eastwooda. Děj se odehrává v Jihoafrické republice v období kolem roku 1995. Tato doba byla prvním funkčním volebním obdobím velice známého a bývalým režimem vězněného prezidenta Nelsona Mandely, toho si zde zahrál další velice známý herec Morgan Freeman. Prezident Mandela se tehdy rozhodl ve své zemi uspořádat Mistrovství světa v ragby, aby tak znovu vzkřísil těžce zkoušeného ducha Jihoafrické republiky.

Trailer přesně odpovídá snímku, na který má diváky přilákat. Jde o osud jednoho muže, který se vzepřel, byl neskutečně dlouho vězněn a nakonec vrátil zemi, za kterou celý život bojoval, její dávno ztracenou identitu. Upoutávka je opravdu velice dobře zpracovaná a láká na film, který byste si neměli nechat jen tak ujít. Za jediný zápor snad považuji obsazení Matta Damona do role ragbyového hráče, na jehož bedrech spočívá osud celého týmu JAR, ale třeba se ve výsledku tento tah neukáže být zase až tak špatným. Uvidíme.

Panika v městečku

(Panique au village)

Žánr: Animovaný

Režie: Vincent Patar, Stéphane Aubier

Hrají: Bouli Lanners, Stéphane Aubier, Vincent, Patar, Jeane Balibar

Země původu: Belgie/ Lucembursko/ Francie

Premiéra v ČR: 3.12.2009

Šílený koprodukční animovaný snímek je na světě a pomalu míří do našich kin. My se teď v krátkosti mrkneme na jeho obsah a trailer. Jde vlastně o film, který vznikl na motivy stejnojmenného seriálu, o kterém jste však nejspíš ani neslyšeli. Příběh se zabývá dvojicí kamarádů, jimiž jsou indián a kovboj, kteří se rozhodnou obdarovat svého dalšího přítele. Co všechno se však skrývá za touto jednoduchou zápletků je téměř neuvěřitelné. Věřte však tomu, že budete opravdu překvapeni.

Upoutávka je něčím, co jsme tu ještě neměli, a to už je opravdu co říct. Nejde o klasický animovaný snímek, jak ho známe. Hlavními postavami a aktéry jsou tentokrát dětské plastové figurky, přesně takové, s jakými si někdy hrál snad každý z nás. Zpracování, postavy a i všechno ostatní k nám přinášejí opravdu netradiční alternativní snímek. Abych řekl pravdu, ani sám nevím, jak bych měl trailer hodnotit. Snad postačí, když řeknu, že pokud chcete vidět něco, co jste ještě neviděli a nejspíš už ani neuvidíte, pak je tu Panika v městečku přímo pro vás.

3 sezóny v pekle

Žánr: Historický/ Drama/ Romantický

Režie: Tomáš Mašín

Hrají: Karolina Gruszka, Kryštof Hádek, Matěj Ruppert, Táňa Pauhofová, Jan Kraus, Miroslav Krobot, Martin Huba

Země původu: Česko

Premiéra v ČR: 26.11.2009

Po těžké době útlaku přišlo v období kolem roku 1947 chvilkové uvolnění, nemělo však trvat nijak dlouho. Ivan (Kryštof Hádek) je sotva devatenáctiletý bohém, který si užívá nabyté svobody naplno a v hlubokých doušcích. Neohlíží se na to, co bylo, ani co bude a společně se svou nezkrotnou přítelkyní Janou žijí z okamžiku na okamžik a malují si fantastickou budoucnost. Realita, která se k nim však blíží mílovými kroky, je úplně jiná.

Zajímavá hudba, která se přímo hodí k obsahu samotného filmu. Dobře zpracovaný střihový sled a netradiční pohled na chvilkovou dobu klidu našich dějin, která však rychle skončí. Ve filmu si zahrál i Matěj Ruppert, kterého všichni znají z kapely Monkey business a který se objevil i v traileru.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Neporažený, Panika v městečku, 3 sezóny v pekle