Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Nějak se to komplikuje, Planeta 51, Fish Tank

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

20. 12. 2009

Planeta51

Předposlední nabídka trailerů v letošním roce je tu. Co všechno vám dnes přináší se hned dozvíte. Začneme hvězdně obsazenou komedií Nějak se to komplikuje, pak bude následovat rodinný animovaný snímek ze vzdáleného vesmíru Planeta 51 a jako poslední tu dnes máme drama o jedné obyčejné dívce, která se snaží najít sama sebe Fish Tank.

Planeta 51

Planeta 51

Nějak se to komplikuje

(It´s Complicated)

Žánr: Komedie/ Romatický

Režie: Nancy Meyers

Hrají: Steve Martin, Meryl Streep, Alec Baldwin, Lake Bell, Daryl Sabara, John Krasinski, Hunter Parrish, Rita Willson

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 21.1.2010

Hvězdně obsazená komedie, slibující dobrou zábavu. Příběh samotný je sice notně ohraný, dva muži, jedna žena a nehynoucí souboj milostného trojúhelníku. Tvůrci zde však nejspíše sázejí právě na herecké výkony hvězd. Vždyť Steve Martin, Meryl Streep a Alec Baldwin slibují jistě sami o sobě dobrou podívanou. K tomu všemu se zde ještě přidává to, že Meryl Streep a Alec Baldwin jsou sice rozvedení, ale to jim nijak nebrání v tom, aby si k sobě našli znovu cestu. Jak může tohle všechno vůbec dopadnout?

Trailer je hodně zamotaný a nejspíš to tak bude i se samotným filmem. Zdá se, že hlavní hrdinové až tak úplně neví, co vlastně chtějí. Lehce komické situace a možná spíše situační humor. Nečekejte žádnou vyloženě šílenou komedii, ale spíš takový odlehčený čajový dýchánek.

Planeta 51

(Planet 51)

Žánr: Rodinný/ Animovaný/ Komedie

Režie: Marcos Martínez, Javier Abad, Jorge Blanco

Hrají: Jessica Biel, Gary Oldman, Sean William Scott, Dwayne Johnson, John Cleese, Justin Long

Země původu: Velká Británie/ Španělsko

Premiéra v ČR: 14.1.2010

Zkuste si představit, že žijete úplně normálním, pokojným a pohodovým životem. Máte dobré sousedy, se kterými si skvěle rozumíte, krásnou rodinu, na kterou jste právem hrdí. Je krásný den, slunce hřeje obloha je téměř bez mráčku a tak se rozhodnete na zahradě grilovat. Přijde vám to jako ohrané americké klišé? Tak co řekne na to, kdyby vám najednou jen kousek od domu přistálo cizí plavidlo z vesmíru? Nejspíš byste byli vyděšení a nevěděli co dělat. Potom se zkuste vžít do kůže obyvatel Planety 51, když jim na zahradě přistanou lidé.

Dobrá grafika, netradiční pojetí a hlavně hromada dobrého humoru slibují skvělou podívanou pro celou rodinu. Trailer je opravdu vtipný, dobře zpracovaný jak po grafické, tak i hudební stránce, a stojí za chvilku vašeho času. Po dlouhé době zase jednou animovaný snímek, na který bude stát za to zajít do kina.

Fish Tank

Žánr: Drama

Režie: Andrea Arnold

Hrají: Michael Fassbender, Katie Jarvis, Harry Treadaway, Kierston Wareing a další

Země původu: Velká Británie/ Nizozemí

Premiéra v ČR: 14.1. 2010

Mia je obyčejná dívka, která žije všední život se svou všední rodinou, ale jinak je spokojená. Má matku a sestru. Jednoho dne ale do jejího života vstoupí nový muž. Přivede si ho domů její matka a nedá se říct, že by se nelíbil i Mie. Co všechno se však ještě může stát, je zatím jen nezodpovězenou otázkou.

Film je o dívce, která hledá sama sebe a také někoho, kdo by jí věnoval víc pozornosti. Trailer je plný zvratů, složený z velkého množství navzájem se proplétajících obrazů. Hudba běžící na pozadí se dá jen těžko zařadit, přesto je zde asi na místě. Upoutávka popravdě nepůsobí nijak zvláštním a příliš lákavým dojmem. Třeba se ale mýlím a film, který brzy přijde do našich kin, nás ještě mile překvapí.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Nějak se to komplikuje, Planeta 51, Fish Tank