Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Megamysl, Český mír, Brooklyn´s Finest

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

18. 4. 2010

MegaMysl Distributor perexNový týden, nové trailery. Pojďme se podívat, co si pro nás filmoví tvůrci připravili tentokrát. Začneme veselým animovaným snímkem Megamysl, pak se podíváme na komediální dokument Český mír od tvůrců filmu Český sen a všechno uzavře drama Brooklyn´s Finest.

MegaMysl Zdroj: distributor

Megamysl Zdroj: distributor

Megamysl

(MegaMind)

Žánr: Rodinný/ Animovaný

Režie: Tom McGrath

Hrají: Will Ferrell, Brad Pitt, Tina Fey a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 2. 12. 2010

Je to opět tady. Do kin míří další animovaný snímek, který si k dabingu přibral oblíbené hvězdy filmového nebe. Tentokrát své hlasy kresleným postavičkám propůjčili Brad Pitt a Will Ferrell. A o čem vlastně tenhle snímek je? Tradiční souboj mezi dobrem a zlem opět ožívá. Tentokrát má ale navrch padouch Megamysl. Podaří se mu zvítězit, jenže když dosáhne svého, najednou nemá co dělat. Život pro něj tak nějak ztrácí smysl. Najednou jsou tady jednoduché otázky. Jak vybřednout z bezvýchodné situace? Je vůbec ještě nějaké řešení?

Jaký je trailer? Spíš bych řekl, že jde o teaser, neboť se jeho délka sotva blíží jedné minutě. Opět jde však o čas zcela odpovídající a víc není ani třeba. Upoutávka je vtipná, dobře zpracovaná a doplněná vhodnou hudbou. Určitě jde zase jednou o povedené dílko, které stojí za chvilku vašeho času.

Český mír

Žánr: Komedie/ Dokumentární

Režie: Filip Remunda, Vít Klusák

Hrají: viz. žánr

Země původu: Česko

Premiéra v ČR: 6. 5. 2010

The YouTube ID of 61TbbRx3Tr8&feature=PlayList&p=D4944432F80C37BC&playnext_from=PL&index=0&playnext=1 is invalid.

Pokud jste viděli nebo alespoň slyšeli o filmu, jenž se točil kolem obrovské mediální kampaně na absolutní lež, kterým byl Český sen, jistě víte, čeho všeho jsou lidé schopni. Představte si, že tentokrát se tvůrci zaměřili na výstavbu nového amerického radaru na našem území. Co všechno může způsobit kampaň na vznikající falešný radar mezi lidmi? Nebo byste se rádi dozvěděli něco o tom, jak to tehdy u nás všechno bylo? Autoři filmu vám přesně tohle a ještě mnohem víc servírují na čistý stůl. Český mír bude opět něčím, co hne žaludkem mnoha lidí a další naopak velice pobaví.

Upoutávka, kterou jsem pro vás na youtube.com našel, je jen jednou z mnoha a nese označení teaser, které však podle mne, vzhledem k rozsahu, není na místě. Přesto jde opět o velice povedený snímek a myslím, že není třeba jej jakkoliv popisovat. Podívejte se sami a věřte tomu, že budete chtít vidět i výsledný film.

Brooklyn´s Finest

Žánr: Drama/ Krimi/ Akční

Režie: Antoine Fuqua

Hrají: Wesley Snipes, Richard Gere, Sarah Thompson, Lili Taylor, Shannon Kane, Kevin Navayne, Tawny Cypress, Ethan Hawke, Will Patton, Don Cheadle

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 27. 5. 2010

Tvůrci Training day se pustili do nového neméně zajímavého díla. Nejen že je film Brooklyn´s Finest velmi dobře obsazený, dokonce nabízí divákům i zajímavý děj. Tři policisté v Brooklynu žijí své životy a snaží se vyrovnat s tím, co jim osud postaví do cesty. Každý na to jde po svém a má vlastní řešení. Co když se ale jednoho dne všichni potkají? Kam to může směřovat?

Zaujme a nepustí. To jsou slova, která v krátkosti definují trailer k novému filmu Antonie Fuqua. Jde o skutečně povedenou upoutávku, kterou musíte vidět až do konce. Skvěle sladěný střih, který nabízí vlastní malý děj uprostřed jednoho velkého. Je poutavý a lehce přibližuje divákům osudy všech postav. Vím, že už se dnes asi opakuji, přesto i tentokrát je tu něco, co byste si neměli nechat ujít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Megamysl, Český mír, Brooklyn´s Finest