Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: MacGruber, Centurion, The Expendables

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

2. 6. 2010

Tak co tu dnes po týdnu zase máme? Začneme rádoby akční komedií MacGruber, pak se mrkneme do staré dobré Británie ve filmu Centurion a všechno završí hvězdami přímo přehlcená akce The Expendables.

Centurion Zdroj: distributor filmu

MacGruber

Žánr: Komedie/ Akční

Režie: Jorma Taccone

Hrají: Kristen Wiig, Vall Kilmer, Maya Rudolph, Bill Hader, Will Forte, Ryan Phillippe a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

Další akční hrdina míří na filmová plátna. Jenže jestli ti před ním byli akční, tak proti MacGruberovi jsou to jen slabošští břídilové. I když se MacGruber už povolání superhrdiny a ochránce slabších nevěnuje, přece jen neodolá nabídce pomoci bezbranným a ochránit svět před atomovou hrozbou. Sestaví hvězdný tým klaďáků a vydají se zničit záporáka. Prostě klasika, které je všude plno. Nezbývá než čekat a doufat, že nás tvůrci překvapí přece jen něčím novým.

Jaký je trailer? K jeho popisu stačí dvě slova, dlouhý a nudný. Rádoby vtipná akce se táhne neuvěřitelné dvě a půl minuty a obsahově je absolutně prázdná. To co by mělo být vtipné, působí spíš trapně. Autoři se pokusili natočit akční komedii, ale zdá se, že šlápli hodně vedle. No ale kdo ví, třeba si film přece jen své fanoušky najde.

Centurion

Žánr: Drama/ Akční/ Thriller/ Dobrodružný

Režie: Neil Marshall

Hrají: Olga Kurylenko, Noel Clarke, Michael Fassbender, Axelle Carolyn, Dominic West, David Morrissey

Země původu: Velká Británie

Premiéra v ČR: 15.7.2010

Velká říše římská svou rozpínavostí dobyla celý známý svět. Její mocné legie se dostaly až do Británie a ujaly se zde vlády. Domorodé britské kmeny však vetřelce na svém území přivítaly po svém. Odhodlaní Britové masakrují dobře vyzbrojené a vycvičené vojáky římských legií po stovkách a nehodlají se jen tak vzdát. Být osamělým bojovníkem v cizí zemi bez vidiny přežití nebylo nikdy těžší.

Diváka, který má rád filmy obdobného ražení, upoutávka jistě okamžitě zaujme. Jde o dobře zpracovaný akční, dobrodružný a trochu historický počin. Jen v té historii je hned na první pohled jasné, že trochu pokulhává. Amazonky v Británii druhého století po Kristu působí opravdu zajímavým dojmem. No ale nechme se překvapit, co nám film nabídne ve výsledku na stříbrném plátně.

The Expendables

Žánr: Dobrodružný/ Thriller/ Akční

Režie: Sylvester Stallone

Hrají: Sylvester Stallone, Terry Crews, Jet Li, Giselle Itié, Bruce Willis, Dolph Lundgren, Mickey Rourke, Arnold Schwarzenegger

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 19.8.2010

Hvězdně obsazený akční film míří na stříbrná plátna. Trošku vyčpělí herci se tentokrát představí v roli profesionálních žoldáků. Jde tedy o role jim šité na míru. Jejich úkolem bude svrhnout diktátora a osvobodit dlouho utlačovanou zemi i její obyvatele. Jenže ani pro profíky nebude všechno tak snadné, jak by se snad na první pohled mohlo zdát. Jak se jim jejich úkol podaří splnit zatím zůstává otázkou.

Trochu vyčpělí akční hrdinové se znovu vracejí na filmová plátna. Akční snímek se silným příběhem, tak se na diváka snaží zapůsobit film The Expendables. Naditý hvězdami toho nejvyššího ražení láká diváky do kin. Upoutávka však příliš hodnotná není a je jasně vidět, že tvůrci chtějí k přilákání diváků využít právě jména herců. No každopádně se zkuste podívat a posoudit sami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: MacGruber, Centurion, The Expendables