Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Little Ashes, Chlupatá odplata, Hachiko: A Dog’s story

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

31. 1. 2010

HACHIKODalší týden minul a zase vám přináším několik trailerů, které lákají do kin na nové filmy. Dnes začneme kontroverzním biografickým snímkem Little Ashes, pak si dáme upoutávku na novou komedii s Brendanem Fraserem Chlupatá odplata a naši obvyklou trojici dnes zakončí skvěle zpracovaný snímek, který slibuje dobře obsazený film se silným příběhem Hachiko: A Dog´s story.

Hachiko: A Dog´s Story

Hachiko: A Dog´s Story

Little Ashes

Žánr: Drama/ Biografický

Režie: Paul Morrison

Hrají: Javier Beltran, Matjes McNulty, Simón Andreu, Robert Pattinson, Arly Jover

Země původu: Velká Británie

Premiéra v ČR: 6.5.2010

Little Ashes je biografický snímek o jednom z nejrozporuplnějších malířů minulého století. Jedni ho dodnes obdivují, ti druzí mu naopak nemohou přijít na jméno. O kom je vlastně řeč? Jistě jste jeho jméno někdy někde slyšeli, jen jste možná nevěděli, kam přesně ho zařadit. Tím záhadným malířem, jehož kontroverzní mládí film popisuje, není nikdo jiný než Salvador Dálí. Už jste v obraze? Pak není co řešit, je tu zajímavý snímek, který si nebere servítky a snaží se držet historických pravd. Věřte tomu, že vás v mnohém překvapí. I když byl film natočen už v roce 2008, k nám se dostává až teprve letos. To by mu však nemělo ubrat na zajímavosti.

Trailer působí dosti rozporuplným dojmem. Když se nad tím však zamyslíme trochu blíže, přesně to bychom od něj nejspíš čekali. Vždyť film samotný je přesně takový, to nemluvě o Dálího životě. Jde prostě zase jednou o trochu jiný snímek a jistě vyvolá, stejně jako umělcův život, mnoho rozporuplných pocitů a ohlasů.

Chlupatá odplata

(Furry Vengeance)

Žánr: Rodinný/ Komedie

Režie: Roger Kumble

Hrají: Dick Van Dyke, Matt Prokop, Brooke Shields, Brendan Fraser, Ken Jeong

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 22.4.2010

Brendan Fraser je jistě všem známý svou titulní rolí ve všech třech Mumiích, dnes se představí ve zcela nové komedii. Zjistí, že ani sebelepší plán na výstavbu nových domů a obchoďáků, se kterým všichni obyvatelé místa, kde má toto centrum vzniknout, souhlasí, nemusí být bez úskalí. I když máte potřebné finance, podporu místních i souhlas úřadů, může se vyskytnout problém, se kterým prostě nepočítáte. Co byste ostatně dělali vy, kdyby se vám do cesty postavila partička domorodých obyvatel? Říkáte si, že je to maličkost, se kterou si poradili už jiní, tak proč ne zrovna vy? Dobrá, ale co když jsou domorodci chlupatí, smradlaví a trochu menší, než byste čekali? Postavíte se i jim? No můžete to zkusit…

Trochu bláznivý, ale přesto vtipný kousek, který pobaví celou rodinu. Tak by se dal nejspíš v krátkosti shrnout trailer k filmu Chlupatá odplata. Svým zpracováním a bohatým obsazením zvířecích druhů tak trochu připomíná Dr. Dolittela 2. Přestože v tomto směru jako by trochu postrádala originalitu, je jinak upoutávka zpracována zábavným způsobem. Jistě tedy stojí za chvilku vašeho času.

Hachiko: A Dog’s Story

Žánr: Rodinný/ Drama

Režie: Lasse Hallström

Hrají: Richard Gere, Jason Alexander, Joan Allen, Erick Avari, Stan Roemer a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 22.4.2010

Původní japonský snímek z roku 1987 se dočkal nového amerického zpracování. Obsahově nadčasový příběh nadchl filmaře k tomu, aby celý děj, který se původně odehrává v Japonsku roku 1927, přesunuli do současné Ameriky. Richard Gere zde ztvárnil roli postaršího univerzitního profesora, který jen těžko a jakoby ospale hledá smysl života a dávno ztracenou jiskru. To se však změní v okamžiku, kdy najde přítele, který je mu plně oddán a jen tak ho nezradí. Tím, kdo mu prozáří podzim života novými barvami, je nejlepší přítel člověka psík jménem Hachiko, pocházející ze starého japonského psího plemene Akita.

Jednoduše skvělý. Pokud čtete moji podrubriku pravidelně, jistě víte, že jen málokdy některý z trailerů označím za dobrý. Poslední dobou je takových snímků čím dál míň. O to lépe pak působí tak skvěle zpracovaná upoutávka, lákající na film se silným příběhem, který není typicky ohraným americkým rodinným filmem. Od obsazení přes herecké výkony až k hudbě je prostě něčím, co byste si neměli za žádnou cenu nechat ujít!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Little Ashes, Chlupatá odplata, Hachiko: A Dog’s story