Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka, Alfa a Omega, Sama v Africe

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

29. 6. 2010

Tak se tu, jako již tradičně, zase po týdnu setkáváme a projdeme si pár novinek ze světa filmových upoutávek. Nejdříve se podíváme na pokračování slavné knižní série ve snímku Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka, pak tu máme jeden rodinný animáč Alfa a Omega a všechno zakončí drama Sama v Africe.

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka zdroj: distributor

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka

(The Chronicles of Narnia: Voyage of the Dawn Treader)

Žánr: Fantasy/ Rodinný/ Dobrodružný

Režie: Michael Apted

Hrají: Georgie Henley, Liam Neesen, Bruce Spence, Anna Popplewell, Ben Barnes, Tilda Swinton,  Neil Young

Země původu: Velká Británie

Premiéra v ČR: 9.12.2010

Slavná knižní série se dočkala dalšího filmového ztvárnění, tentokrát třetího ze sedmi dílů. Adaptace knihy C. L. Lewise tak po více jak padesáti letech od svého prvního vydání ožívá na filmovém plátně. Fanoušci románového cyklu si jistě přijdou na své a jejich představy o Narnii i všech hlavních hrdinech získají pevnější obrysy. Tentokrát bude totiž Lucie s Edmundem hledat sedm ztracených pánů legendární fantasy země. Jak to všechno dopadne, kdo jim s nelehkým úkolem pomůže a kam až jejich cesta povede se dozvíte letos v prosinci.

Jak už si fanoušci filmové série jistě zvykli, ani tentokrát nebude chybět nepřeberné množství virtuálních efektů a dalších specialitek. Trailer je jimi doslova přehlcen a mnoho místa pro skutečné herce opravdu nezbývá. Pokud nejste vyloženými příznivci Narnie a neviděli nebo četli jste předchozí díly, mnoho vám však neřekne.

Alfa a Omega

(Alfa and Omega)

Žánr: Komedie/ Animovaný/ Rodinný/ Dobrodružný

Režie: Anthony Bell, Ben Gluck

Hrají: Christina Ricci, Dennis Hopper, Hayden Panettiere, Justin Long a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 30.9.2010

Lidská nevědomost zavinila, že se v národním parku střetli dva vlci z rozdílných konců smečky. Zvířata z doslova neslučitelných stran mince se však nyní musejí spojit, aby se společnými silami dokázala dostat zpátky domů. Cesta je dlouhá a plná nebezpečí. Jak nakonec dopadne a co všechno s sebou přinese se dozvíte až na filmovém plátně.

Pěkná grafika, zajímavý námět a dobře zvolená hudební kulisa. To jsou základní prvky upoutávky na film Alfa a Omega, který je zase jednou tím skutečným rodinným dílkem. Nechybí vtipné a napínavé akční scény ani romantika. Nejspíš trochu kýčovité. Máte-li však ve svém dosahu nějakého malého sviště, určitě mu uděláte velkou radost, když ho právě na tenhle snímek vezmete.

Sama v Africe

(White Material)

Žánr: Drama

Režie: Claire Denis

Hrají: Christopher Lambert, Isabelle Huppert, Nicolas Duvauchelle a další

Země původu: Kamerun/ Francie

Premiéra v ČR: 26.8.2010

Maria (Isabelle Huppert) hospodaří v Africe stejně jako její předkové. Má kávovou plantáž, která je celým jejím životem. Všechno šlo po generace dobře a tak by to mělo i zůstat. Jenže jednoho dne se prostě něco zvrtlo. Zemí zmítá občanská válka a osamocená běloška zde prostě není v bezpečí. Jenže Maria se své plantáže jen tak nevzdá.

Trailer slibuje silný příběh plný napětí a boje o holý život uprostřed Afriky rozvrácené válkou. Velmi vhodně zvolená hudba přidává celé upoutávce na naléhavosti. To vše doplněné výbornými hereckými výkony a neamerickým pojetím vytváří snímek, který byste si jistě neměli nechat ujít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Letopisy Narnie: Plavba Jitřního poutníka, Alfa a Omega, Sama v Africe