×
TOPZINE.cz

Trailery za poslední týden: Legion, Dorian Gray, Pevné pouto

Dorian-GrayDnes začneme trailerem k filmu Legion, v němž se Bůh postaví proti celému lidstvu, po něm pak zavítáme k dílku natočenému podle literární klasiky Oscara Wilda – filmu Dorian Gray, a na závěr opustíme život v dramatu Pevné pouto a spolu s hlavní hrdinkou zavítáme do světa za druhým břehem.

Legion

Žánr: Fantasy/ Horor/ Akční/ Thriller

Režie: Scott Charles Steward

Hrají: Kate Walsh, Dennis Quaid, Doug Jones, Paul Bettany, Willa Holland, Adrianne Palicki, Lucas Blafl, Kevin Durand

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 8. 4. 2010

Legion na youtube.com

Nový apokalyptický počin režiséra Scotta Charlese Stewarda je víc než jen odvážným dílkem. Budoucnost, v níž Bůh úplně ztratí víru v lidstvo a rozhodne se je vyhladit pomocí andělů, je víc než jen divná. Když se pak podaří ubránit malé skupince lidí, kteří se sejdou v jedné odlehlé restauraci uprostřed pouště, přidá se k nim archanděl Michael. Ten jim řekne, že těhotná žena, která tu je s nimi také, čeká dalšího mesiáše, tedy nového Krista, rozhodne se jim pomoci. Řekněme, že děj filmu jako takový je vcelku nezvyklý.

Samotný námět filmu působí dost podivným a velice netradičním dojmem. To samé pak můžete samozřejmě čekat i od traileru. I když je celkem zajímavě zpracovaný, tedy hlavně pokud jde o speciální efekty a napínavou hudbu, jinak za moc nestojí. Už samotný začátek, v němž se z milé stařenky stane vraždící démon, je opravdu dost absurdní. Co říct závěrem? Něco nového, něco nezvyklého, ale spíše hodně nepovedeného. Zkuste posoudit sami.

Dorian Gray

Žánr: Fantasy/ Horor/ Thriller

Režie: Oliver Parker

Hrají: Colin Firth, Rebecca Hall, Maryam d’Abo, Emilia Fox, Douglas Henshall, Ben Barnes, Jo Woodcock, Rachel Hurd-Wood, Ben Chaplin

Země původu: Velká Británie

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

Dorian Gray na youtube.com

Název mluví jistě sám za sebe, vždyť kdo by neznal slavné dílo Oscara Wilde: Obraz Doriana Graye, z něhož děj filmu vychází? Pokud jste se však nějakým povedeným způsobem vyhnuli povinné četbě a zůstali tímto dílem zcela nepoznamenáni, zde je malý souhrn. Dorian Gray je mladý angličan, který má úplně všechno, krásnou tvář, peníze a hlavně ženy. Je si však vědom, že zjev, díky němuž má takový úspěch, časem odezní a zanikne v prachu. Proto když mu přítel namaluje portrét, vysloví přání, aby obraz stárl za něj. Jeho přání se také vyplní. Dorian si zachová svou mladistvou tvář a obraz nejen že stárne místo něj, ale přejímá také všechny odpornosti, kterých se jeho majitel kdy dopustil. Kola osudu se však nepřestávají točit a čas je neúprosným protivníkem i pro Doriana Graye.

Jednoduchý a přesto dosti povedený, tak takový je trailer k filmu Dorian Gray. Jeho velkým kladem je hudba, která mu dodává na jisté naléhavosti a dokresluje atmosféru strachu a prokletí. Trailer je opravdu dobrý a jistě naláká do kin víc než dost diváků i z řad těch, kteří s Dorianem Grayem ještě neměli tu čest.

Pevné pouto

(The Lovely Bones)

Žánr: Thriller/ Drama

Režie: Peter Jackson

Hrají: Saoirse Ronan, Nikki SooHoo, Mark Wahlberg, Rose McIver, Rachel Weisz, Stanley Tucci, Michael Imperioli

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 28. 1. 2010

Pevné pouto na youtube.com

Pevné pouto je příběhem čtrnáctileté dívky, která byla brutálně znásilněna, zavražděna a nakonec rozřezána na kusy. Místo, v němž se po smrti objeví, je jejím vlastním vysněným světem, ani zde však nenachází toužebný klid. Může odsud však sledovat životní osudy vlastní rodiny a dokonce i svého šíleného vraha. Tomu však jen její vražda určitě nestačila a chystá se znovu zaútočit.

Trailer je dobře zpracovaný. Po lehkém a pomalém začátku se postupně rozjíždí, až nakonec vygraduje v rychlém střihovém sledu, při kterém vám bude běhat mráz po zádech. K tomu všemu velice dobře zvolená hudební kulisa. Toto vše nabízí vcelku zajímavou upoutávku na film Pevné pouto.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..