Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Legion, Dorian Gray, Pevné pouto

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

22. 8. 2009

Dorian-GrayDnes začneme trailerem k filmu Legion, v němž se Bůh postaví proti celému lidstvu, po něm pak zavítáme k dílku natočenému podle literární klasiky Oscara Wilda – filmu Dorian Gray, a na závěr opustíme život v dramatu Pevné pouto a spolu s hlavní hrdinkou zavítáme do světa za druhým břehem.

Legion

Žánr: Fantasy/ Horor/ Akční/ Thriller

Režie: Scott Charles Steward

Hrají: Kate Walsh, Dennis Quaid, Doug Jones, Paul Bettany, Willa Holland, Adrianne Palicki, Lucas Blafl, Kevin Durand

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 8. 4. 2010

Legion na youtube.com

Nový apokalyptický počin režiséra Scotta Charlese Stewarda je víc než jen odvážným dílkem. Budoucnost, v níž Bůh úplně ztratí víru v lidstvo a rozhodne se je vyhladit pomocí andělů, je víc než jen divná. Když se pak podaří ubránit malé skupince lidí, kteří se sejdou v jedné odlehlé restauraci uprostřed pouště, přidá se k nim archanděl Michael. Ten jim řekne, že těhotná žena, která tu je s nimi také, čeká dalšího mesiáše, tedy nového Krista, rozhodne se jim pomoci. Řekněme, že děj filmu jako takový je vcelku nezvyklý.

Samotný námět filmu působí dost podivným a velice netradičním dojmem. To samé pak můžete samozřejmě čekat i od traileru. I když je celkem zajímavě zpracovaný, tedy hlavně pokud jde o speciální efekty a napínavou hudbu, jinak za moc nestojí. Už samotný začátek, v němž se z milé stařenky stane vraždící démon, je opravdu dost absurdní. Co říct závěrem? Něco nového, něco nezvyklého, ale spíše hodně nepovedeného. Zkuste posoudit sami.

Dorian Gray

Žánr: Fantasy/ Horor/ Thriller

Režie: Oliver Parker

Hrají: Colin Firth, Rebecca Hall, Maryam d’Abo, Emilia Fox, Douglas Henshall, Ben Barnes, Jo Woodcock, Rachel Hurd-Wood, Ben Chaplin

Země původu: Velká Británie

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

Dorian Gray na youtube.com

Název mluví jistě sám za sebe, vždyť kdo by neznal slavné dílo Oscara Wilde: Obraz Doriana Graye, z něhož děj filmu vychází? Pokud jste se však nějakým povedeným způsobem vyhnuli povinné četbě a zůstali tímto dílem zcela nepoznamenáni, zde je malý souhrn. Dorian Gray je mladý angličan, který má úplně všechno, krásnou tvář, peníze a hlavně ženy. Je si však vědom, že zjev, díky němuž má takový úspěch, časem odezní a zanikne v prachu. Proto když mu přítel namaluje portrét, vysloví přání, aby obraz stárl za něj. Jeho přání se také vyplní. Dorian si zachová svou mladistvou tvář a obraz nejen že stárne místo něj, ale přejímá také všechny odpornosti, kterých se jeho majitel kdy dopustil. Kola osudu se však nepřestávají točit a čas je neúprosným protivníkem i pro Doriana Graye.

Jednoduchý a přesto dosti povedený, tak takový je trailer k filmu Dorian Gray. Jeho velkým kladem je hudba, která mu dodává na jisté naléhavosti a dokresluje atmosféru strachu a prokletí. Trailer je opravdu dobrý a jistě naláká do kin víc než dost diváků i z řad těch, kteří s Dorianem Grayem ještě neměli tu čest.

Pevné pouto

(The Lovely Bones)

Žánr: Thriller/ Drama

Režie: Peter Jackson

Hrají: Saoirse Ronan, Nikki SooHoo, Mark Wahlberg, Rose McIver, Rachel Weisz, Stanley Tucci, Michael Imperioli

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 28. 1. 2010

Pevné pouto na youtube.com

Pevné pouto je příběhem čtrnáctileté dívky, která byla brutálně znásilněna, zavražděna a nakonec rozřezána na kusy. Místo, v němž se po smrti objeví, je jejím vlastním vysněným světem, ani zde však nenachází toužebný klid. Může odsud však sledovat životní osudy vlastní rodiny a dokonce i svého šíleného vraha. Tomu však jen její vražda určitě nestačila a chystá se znovu zaútočit.

Trailer je dobře zpracovaný. Po lehkém a pomalém začátku se postupně rozjíždí, až nakonec vygraduje v rychlém střihovém sledu, při kterém vám bude běhat mráz po zádech. K tomu všemu velice dobře zvolená hudební kulisa. Toto vše nabízí vcelku zajímavou upoutávku na film Pevné pouto.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Legion, Dorian Gray, Pevné pouto