Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Kick – Ass, Exraordinary Measures, Souboj Titánů

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

22. 11. 2009

Souboj TitánůČas běží neúprosně kupředu a za námi je další týden. To může znamenat jen jediné, přináším vám další várku ještě horkých trailerů. V prvé řadě to bude komedie o hraní si na superhrdiny Kick – Ass, po ní strhující rodinné drama Extraordinary Measures a nakonec remake slavného filmu Souboj Titánů.

Souboj Titánů

Souboj Titánů

Kick – Ass

Žánr: Komedie/ Akční

Režie: Matthew Vaughn

Hrají: Nicolas Cage, Lyndsy Fonseca, Aaron Johnson, Chloe Moretz, Omari Hardwick, Christopher Mintz-Plasse, Clark Duke, Mark Strong

Země původu: USA

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

Mnoho z vás určitě někdy přemýšlelo nad tím, jaké by to bylo mít speciální schopnosti. Vždyť přitom kolik už bylo Supermanů, Spidermanů a dalších neporazitelných hrdinů, proč by jste jedním z nich nemohli být právě vy? Dave je obyčejný mladý kluk, kterého si až do teď skoro nikdo nevšímal. Jako velký fanoušek komiksů a filmů o superhrdinech se jednoho dne rozhodne stát jedním za svých vzorů. Vybere si drsné jméno Kick – Ass a vyrazí do ulic potírat zločin. Má to ale jeden háček. Dave nevládne žádnými superschopnostmi jako jeho vzory a k tomu všemu ještě postrádá jakýkoliv výcvik. Jak jen může tohle dopadnout?

Trailer je vtipný a celkem poutavý. Je třeba pochválit dobře zvládnutý začátek, který lehce přiláká diváky. Jeho rozuzlení je sice nasnadě, přesto si každý rád počká na to, jak to vlastně dopadne a to doslova. Zbytek traileru už pokračuje v trochu lehčím duchu, přesto jeho pojetí není úplně nejhorší. K tomu se přidává i dobře zvolená hudební kulisa, a tak vzhůru do světa akčních hrdinů.

Extraordinary Measures

Žánr: Drama

Režie: Tom Vaughan

Hrají: Brendan Fraser, Harrison Ford, Lily Mariye, Jared Hartus, Courtney B. Vance, Keri Russell, Patrick Bauchau, Dee Wallace

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 1.7.2010

Nemůže být horší představa než ta, že jste rodiči, máte dvě krásné děti a nezbývá vám nic jiného, než čekat na jejich smrt. Neexistuje žádný lék, vašim dětem zbývá možná rok života a lékaři ani v nejmenším netuší, co je zabíjí. Jediné, co vědí jistě, je to, že už jim moc času nezbývá. Co byste udělali v takové situaci? Mnoho rodičů by se nejspíš zhroutilo a další by dali za pravdu lékařům a prostě se smířili s osudem. To ale není nic z toho, s čím by dokázal žít John Crowley (Brendan Fraser). I když jeho žena už příliš nevěří v zázrak a snaží se užít si každičký společný okamžik, který jim ještě zbývá, on se rozhodne bojovat. Podaří se mu najít doktora (Harrison Ford), který pokročil se svým výzkumem nejdál a má reálnou naději jeho dětem pomoct. John nezaváhá ani na okamžik, a i když ho ostatní považují za blázna, on se nehodlá vzdát.

Silný příběh, plný rodičovské lásky a obětavosti, na nás dýchá již ze samotného traileru. Ten je zpracovaný opravdu velice dobře a je z něj cítit velké množství emocí. Vhodně zvolená hudba, herecké obsazení a neskutečně silný příběh, to je film Extraordinary Measures a přesně taková je i upoutávka na něj.

Souboj Titánů

(Clash of the Titans)

Žánr: Fantasy/ Dobrodružný/ Akční

Režie: Louis Leterrier

Hrají: Sam Worthington, Jason Flemyng, Alexa Davalos, Vincent Regan, Gemma Arterton, Danny Huston, Luke Treadaway, Liam Neeson, Pete Postiethwaite, Mads Mikkelsen

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 15.4.2010

Po téměř třiceti letech se filmová klasika, kterou Souboj Titánů bezesporu je, dočkala remaku a moderního zpracování. Pro ty mladší, kteří o tomto filmu slyší poprvé, ale i pro vás, kteří si jeho děj už tak moc nepamatujete, lehké shrnutí. Perseus je polobůh, syn vládce nebes Dia, kterého si bohové zvolili jako jednu z figurek na své šachovnici. Svůj osud si sice nemohl vybrat, ale o to zarputileji se mu rozhodl čelit. V čele skupiny statečných se vydává za nebezpečným úkolem, jehož cílem je zachránit svět před válkou bohů a také krásnou princeznu Andromedu. Zda uspěje a co všechno ho to bude stát, se dozvíte ve filmu Souboj Titánů.

Ti z vás, kteří viděli snímek z roku 1981, již v traileru jistě poznají některé scény, které se věrně drží původní předlohy. I přesto, že je upoutávka zpracovaná možná až v příliš rychlém střihovém sledu a nedává divákovi mnoho času na přemýšlení, slibuje zajímavou podívanou. To, s čím si vyhráli filmaři v originálním snímku, teď značně posunou a dokreslí moderní technologie a digitální zpracování. Jak bude nakonec vypadat celý snímek si však musíme ještě chvilku počkat.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Kick – Ass, Exraordinary Measures, Souboj Titánů