Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Gulliverovy cesty, Going the Distance, Pan Nikdo

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

13. 6. 2010

Jak už to tak bývá, je za námi další týden a přišel čas podívat se na novinky ze světa filmových upoutávek. Dnes to v prvé řadě bude další filmová adaptace stejnojmenné knihy Jonathana Swifta Gulliverovy cesty s Jackem Blackem v hlavní roli, následovat bude komedie zabývající se funkčností vztahu na dálku Going the Distance a všechno zakončí sci-fi z nepříliš vzdálené budoucnosti Pan Nikdo.

Mr. Nobody Zdroj: distributor filmu

Gulliverovy cesty

(Gulliver´s Travels)

Žánr: Dobrodružný/ Komedie

Režie: Rob Letterman

Hrají: Jack Black, Amanda Peet, Emily Blunt, Catherine Tate, Billy Connolly, James Corden, Jason Segel

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 20.1.2011

Kdo by neznal snad nejslavnější dílo anglického spisovatele, básníka, satirika a anglikánského kněze Jonathana Swifta. Cestopis Gulliverovy cesty patři mezi nejoblíbenější knihy světa. Fantastický příběh, který si zamiluje každé dítě a jistě nadchne i nejednoho dospělého. Dílo slavného autora se za téměř 300 let dočkalo řady adaptací a jednou z nich tak je i nový snímek s Jackem Blackem v hlavní roli.

Jednoduchá hudba a jeden z nejznámějších příběhů v novém pojetí. Dobře obsazený snímek s propracovanou a nenáročnou grafikou. To vše navíc zahalené do 3-D kabátu. Na své si tak přijdou milovníci komedií, Jacka Blacka i nejmodernějších technologií. Teď už jen zbývá počkat si, jak nakonec bude vypadat celý film.

Going the Distance

Žánr: Romantický/ Komedie

Režie: Nanette Burstein

Hrají: Drew Barrymore, Jason Sudeikis, Kelli Garner, Christina Applegate, Ron Livingston, Justin Long, Natalie Morales

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 16.9.2010

Otázka udržitelnosti vztahu na dálku je snad jednou z nejpalčivějších vůbec. Je vůbec možné být párem a přitom mít mezi sebou kilometry prostoru? Jak tohle zvládnout a co může pomoci? Takové a podobné otázky už jistě řešilo množství párů a nakonec jakékoliv snažení raději vzdali. Hrdinové filmu Going the Distance se snaží poradit si se vztahem na dálku po svém. Jestli se jim to podaří a co všechno je ještě čeká, to se dozvíte v kině.

Vtipný, rychlý a nápaditý, přesně takový je v krátkosti trailer k filmu Going the Distance. Máte rádi nenáročný, lehký humor s lehce romantickým nádechem, který neurazí, ale spíše pobaví? Pak neváhejte a podívejte se sami. Jedna z mála romantických komedií, která by zase jednou mohla stát za to.

Pan Nikdo

(Mr. Nobody)

Žánr: Fantasy/ Sci-fi/ Drama/ Romantický

Režie: Jaco van Dormael

Hrají: Diane Kruger, Linh Dan Phan, Toby Regbo, Sarah Polley, Juno Temple, Ben Mansfield, Jared Leto, Thomas Byrne

Země původu: Kanada/ Francie/ Belgie/ Německo

Premiéra v ČR: 15.7.2010

Život se změnil a nic už není takové, jaké my známe nyní. Lidé neumírají, nestárnou ani je netrápí nemoci. O to zvláštnější je téměř stodvacetiletý pan Nobody, který leží na smrtelném loži a vzpomíná na uplynulý život. Vrací se tak z neuvěřitelné budoucnosti do jakoby šedé skutečnosti. Stačí se však jen chvilku dívat a člověk hned zjistí, že dnešní svět přímo čišel barvami a je škoda, že tak rychle zanikl.

Trailer je zajímavý a nabízí k nahlédnutí nezvykle zpracovaný snímek. K tomu se přidávají také neobvyklá grafika a námět. Zdá se, že pan Nikdo prožil hned několik životů, ale ten poslední se už blíží ke konci. Každopádně to vypadá tak, že by mohlo jít o velice zajímavý film, který nabídne divákům nový zážitek.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Gulliverovy cesty, Going the Distance, Pan Nikdo