Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Get Him to the Greek, Čarodějův učeň, The A – Team

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

28. 3. 2010

The-Socerer´s-Apprentice-perexJak už jste si zvykli, týden se s týdnem sešel a já vám opět servíruji pár novinek mezi filmovými upoutávkami. Začneme hodně veselou a pořádně šílenou komedií Get Him to the Greek, pak se podíváme do světa čar a kouzel ve filmu Čarodějův učeň a všechno zakončí filmová adaptace úspěšného seriálu z 80. let The A – Team.

Čarodějůb učeň Zdroj: distributor

Čarodějův učeň Zdroj: distributor filmu

Get Him to the Greek

Žánr: Komedie

Režie: Nicholas Stoller

Hrají: Rose Byrne, Kali Hawk, Lars Ulrich, Dee Snider, Robert Seay, Colm Meaney, Russell Brand, Aziz Ansari, Pink, Jonah Hill

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 5. 8. 2010

Hudební byznys je nejistá oblast a každá sázka na hvězdu nemusí přinést kýžené ovoce. Teď se ale obyčejnému asistentovi nabídla nevídaná příležitost. Přišel s návrhem, který jeho šéf přijal všemi deseti. Prostě jen přivede evropskou rokovou hvězdu do L.A. na výroční koncert a všechno bude v pohodě. Jenže to ještě ani trochu netuší, že nic není tak lehké, jak se to na první pohled zdá.

Šílená komedie, bláznivý trailer. Ano, tolik by k popisu toho, co si pro vás tvůrci přichystali, myslím bohatě stačilo. Prostě zase jednou upoutávka na komedii, která je akční, nepředvídatelná a hlavně plná šílené humoru. Dobře zvolený vtip na odlehčení, film, u kterého se zasmějete a zbavíte se starostí.

Čarodějův učeň

(The Socerer´s Apprentice)

Žánr: Fantasy/ Drama

Režie: Jon Turteltaub

Hrají: Nicolas Cage, Monica Bellucci, Omar Benson Miller, Toby Kebbell, Teresa Palmer, Alfred Molina, Jake Cherry, Jay Baruchel

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 19. 8 2010

A je to tu. Nový, akčnější a taky drsnější Harry Potter povstal. Sice to není až tak úplně přesné srovnání, ale i Čarodějův učeň je plný magie a kouzel v dnešním novodobém světě. Ohrané klišé v novém kabátě. Stárnoucí čaroděj hledá vhodného učedníka, kterého by mohl vycvičit pro službu dobru. Obyčejný chlapec najednou získává nevídané schopnosti a stává se něčím víc, než jen tuctovou osobností ve velkém světě.

Samá akce, neuvěřitelné efekty a k tomu klasický děj. Trailer je každopádně zajímavý a filmaři si s ním vyhráli, to se jim musí nechat. Slibuje podívanou na po vizuální stránce působivě zpracovaný snímek. To je ale asi tak všechno, výsledný dojem navíc kazí i obsazení čaroděje, kterého ztvárnil Nicolas Cage. Osobně proti němu nic nemám, ale tahle role mi k němu prostě nesedí.

The A-Team

Žánr: Dobrodružní/ Komedie/ Akční

Režie: Joe Carnahan

Hrají: Brian Bloom, Liam Neeson, Dirk Benedict, Omari Hardwick, Jessica Biel, Dwight Schultz, Bradley Cooper

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 29. 7.2010

Mnozí si možná ještě dnes vzpomenou na seriál z roku 1983, který v našich mladých (u některých dětských) letech běžel na jedné komerční televizi. Partička křivě obviněných vojáků uniká před slepou spravedlností a přitom pomáhá potřebným. Na svou dobu byl seriál plný speciálních efektů a dalších prvků, které oslnily nejednoho diváka. Nyní se fanoušci dočkali i filmového zpracování. Jak se tvůrcům podařilo navázat na úspěšného televizního předchůdce, to se teprve uvidí.

Na diváky čeká hned několik novinek. Tou první je děj postavený na starém základu a v těsném závěsu následuje obsazení, neboť původní herci už trochu zestárli atd. Trailer je až příliš klidný. Zdá se však, že tvůrci sázejí prostě na jméno, které s sebou A – Team přináší, a tak chtějí fanoušky trochu napnout. Když už nic jiného, tohle se jim jistě podařilo.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Get Him to the Greek, Čarodějův učeň, The A – Team