Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: From Paris with Love, Solomon Kane, Vánoční koleda

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

27. 9. 2009

Vanocni_koledaJe za námi další týden, a tak vám opět přináším novinky ze světa filmových upoutávek. Dnes začneme ve sladké Paříži s Johnem Travoltou v hlavní roli snímku výstižně nazvaného From Paris with Love, po něm zavítáme do světa vytvořeného uznávaným spisovatelem fantasy žánru R. E. Howardem, filmaři se tentokrát rozhodli oživit další z jeho postav, kterou je Solomon Kane. Naši trojici tentokrát uzavírá filmový trailer na konec léta trochu netradiční, přesto však vůbec ne špatný, jde totiž o další adaptaci Dickensovi Vánoční koledy.

Vánoční koleda

Vánoční koleda

From Paris with Love

Žánr: Akční

Režie: Pierre Morel

Hrají: John Travolta, Amber Rose Revah, Jonathan Rys Meyers

Země původu: Francie

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

Richard Stevenson (Jonathan Rys Mezera) dostane za úkol provést po Paříži Charlieho Waxe (John Travolta), který je stárnoucím agentem FBI. Richard je pro tuto práci nejvhodnější člověkem, protože v Paříži pracuje jako úředník americké ambasády. Práce, kterou dostane, se mu sice příliš nezamlouvá, přesto ji přijme s vyhlídkou kariérního postupu. To ještě netuší, že Waxe je magor, který se s nikým a ničím nemazlí. Jak to všechno nakonec dopadne, se dozvíte ve snímku From Paris with Love.

Jeden by podle názvu řekl, že půjde o nějakou romantickou slaďárnu z Paříže. To jsem, myslím, popřel už výše. Pokud snad stále nevěříte, stačí se podívat na trailer. Je plný akčních scén, výbuchů, střelby a hlavně zcela netradičně úplně holohlavého Johna Travolty, který kolem sebe ve velkém rozsévá zkázu. Kromě pár vtipných scén a trochu přemrštěné akce však trailer za moc nestojí.

Solomon Kane

Žánr: Fantasy/ Akční/ Dobrodružný

Režie: Michael J. Bassett

Hrají: Raxel Hurd-Wood, Mackenzie Crook, James Purefoy, Marek Vašut, Alice Krige, Max von Sydrow, Jason Flemyng a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

Kdo by neznal R. E. Howarda a jeho slavného barbara Conana? Solomon Kane sice není tím pověstným barbarem, přesto jde o další postavu, kterou tento slavný autor vzkřísil k životu a jíž se rozhodl režisér Michael J . Bassett poskytnout volnost na filmovém plátně. Kane je vynikajícím šermířem, který putuje zemí a snaží se trestat bezpráví. Tuto cestu si však sám nezvolil a na jejím konci na něj čeká jen zatracení a pekelná muka. Zní to sice trochu jako klišé, přesto ale nemusí být film vůbec špatný.

Trailer působí velice poutavým a zajímavým dojmem, pokud bude i samotný film takový jako jeho upoutávka, máme se jistě na co těšit. K tomu se ještě přidává dobře zvládnutá grafika některých postav, ale i samotného fantasy světa. Zkuste sami ochutnat z téhle upoutávky a posuďte jak na vás působí.

Vánoční koleda

(A Christmas Carol)

Žánr: Animovaný/ Fantasy/ Rodinný

Režie: Robert Zemeckis

Hrají: Jim Carrey, Colin Firth, Sammi Hanratty, Tarah Pakte, Gary Oldman, Bob Hoskins, Fay Masterson, Robin Wright Penn

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 19.11.2009

Jeden z nejslavnějších vánočních příběhů, které kdy byly napsány, pochází z pera slavného Charlese Dickense a dočkal se další filmové adaptace. Tentokrát se jí ujal Robert Zemeckis, režisér Polárního expresu nebo třeba Forresta Gumpa. Tento slavný Dickensův příběh, nebo některé z jeho zpracování, již zná snad každý, přesto v krátkosti k ději. Scrooge je starý nepřátelský mrzout, kterého už všichni opustili. O Štědrovečerní noci ho však postupně navštíví duch minulých, současných a budoucích Vánoc, kteří se pokusí zachránit jeho ztracenou duši. Film je kompletně animovaný, zajímavostí však je, že pohyby postav byly předem nasnímány na skutečných hercích a až po té do snímku vloženy. Hlas a také pohyby Scroogeovi propůjčil Jim Carrey.

Po grafické stránce je trailer opravdu velice dobře zpracován. Netradiční animace postav mu dodávají téměř živý výraz. Už samotná upoutávka jednoznačně poukazuje na to, že jde o snímek pro celou rodinu a přesně v takovém duchu je zpracována. Jedinou vadou na kráse snad může být, že vánoční příběh k nám v traileru přichází koncem léta, ale na podobné výstřelky už si, myslím, pomalu zvykáme.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: From Paris with Love, Solomon Kane, Vánoční koleda