Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Fame, Čtvrtý druh, Alvin a Chipmunkové 2

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

13. 12. 2009

Alvin a Chipmunkove2_2

I před Vánocemi je trailerů pořád dost a dost. My se teď spolu podíváme na trojici snímků, které jsou v našich kinech zanedlouho plánované k promítání. Tím prvním bude muzikálně pojatý remake filmu Fake, hned v těsném závěsu za ním něco pro fanoušky UFO, film podle skutečných událostí a s originálními záběry Čtvrtý druh a konečně jako taková třešnička, pokračování animované komedie Alvin a Chipmunkové 2.

Alvin a Chipmunkove 2

Alvin a Chipmunkove 2

Fame

(Fame)

Žánr: Muzikál

Režie: Kevin Tancharoen

Hrají: Kesly Grammer, Thomas Dekker, Bebe Neuwirh, Kay Panabaker, Cody Longo, Megan Mullally a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 7.1.2010

The YouTube ID of 3mD02Aj1HIE&feature=PlayList&p=E2C3E30943DC273F&playnext=1&playnext_from=PL&index=4 is invalid.

Pohled do středoškolského života studentů na umělecké škole. Parta žáků s různým uměleckým zaměřením se společně probíjí čtyřmi roky studia, objevuje svůj vrozený talent a nadále jej rozvíjí. Přesto se musejí i oni potýkat s obyčejnými problémy, které trápí všechny středoškoláky. Jak se jim to všechno podaří a co z nich nakonec bude nám poví až film sám. Fame je vlastně remakem na stejnojmenný snímek z roku 1980. Jak se jej filmařům podařilo nebo nepodařilo znovu oživit, však musíte posoudit sami.

Trailer je z počátku takový suchý. Jedna nadaná zpěvačka zpívá svou píseň a hraje na klavír, no dobrá. Všechno začne gradovat až skoro úplně na konci. V té chvíli je nám nabídnut rychlý střihový sled toho hlavního, co bychom měli vědět. Přesto však jakoby něco postrádal a působí neuceleným dojmem. Za zmínku tedy stojí snad jen celkem dobře zvolená hudba.

Čtvrtý druh

(The Fourth Kind)

Žánr: Horor/ Thriller/ Sci-fi

Režie: Olatunde Osunsanmi

Hrají: Mila Jovovich, Enzo Cilenti, Will Patron, Corey Johnson, Elias Koteas a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 7.1.2010

Už vás někdy unesli mimozemšťané? Ne? Tak to potom buďte rádi. Zdá se vám to jako úplná hloupost a tvrdíte, že na něco takového nevěříte? Abyste se nemýlili! Film Čtvrtý druh je natočený podle skutečných událostí, k nimž dochází v jednom městečku na Aljašce. Záhadná zmizení jsou zde pozorována od začátku šedesátých let. Americká vláda tedy nastavila základní postup při vyšetřování případů UFO. Dělí se na čtyři druhy. První dva jsou zpozorování a shromáždění důkazů, pak následuje kontakt a samotné setkání je označované jako čtvrtý druh. Ve filmu jsou požity originální záběry z psychologických vyšetření unesených, která v městečku nejčastěji navštěvovaném UFO vedla doktorka A. Tylerová (Milla Jovovich).

Věříte na UFO a nebo se chcete jen bát? Třeba chcete jenom zjistit, jestli záběry použité ve filmu a označené za originální jsou opravdu skutečné. Ať už je váš postoj k tomuto snímku jakýkoliv, věřte, že se u něj budete bát. Trailer působí sice trochu neuceleně, to je nejspíš způsobenou tím, že sleduje hned několik objektů vyšetřování, ale jinak velice intenzivně. Ve snímku se skrývá něco neznámého. Něco, o čem jsem nemožná nikdy neměli dozvědět.

Alvin a Chipmunkové 2

(Alvin and the Chipmunks: The Squeakquel)

Žánr: Rodinný/ Animovaný/ Komedie

Režie: Betty Thomas

Hrají: Zachary Levi, Wendie Malick, Amy Poehler, Anna Faris, Jason Lee, Jesse Cartney, Kathryn Joosten, Justin Long

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 24.12.2009

A je to tu, přichází pokračování veselé komedie Alvin a Chipmunkové. Chipmunkové jsou tentokrát zamilovaní až po uši a svět kolem nich získal úplně nový rozměr. Jenže jak dlouho jim tato idylka vydrží? Na scéně se objevuje Ian a to nevěstí nic dobré. Chce se Chipmunkům pomstít. Jak to všechno skončí a vyváznou vůbec Chipmunkové se zdravou srstí? Tak na to si musíte ještě chvilku počkat.

Vtipný a dobře zpracovaný začátek jako povedená reklama na Fox a vhodně volená hudba upoutávky. No a to je tak všechno. O traileru se nedá říct prostě vůbec nic. Jedna krátká scénka, ve které Chipmunkové potkají Chipmunčice a je tu konec. Tak nevím, co si o tom myslet. Buď chtějí tvůrci diváky co nejvíce napnout a nebo prostě nemají co nabídnout. Samotný film nám snad napoví více.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Fame, Čtvrtý druh, Alvin a Chipmunkové 2