Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Doktor od jezera hrochů, Všichni jsou v pohodě, Splice

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

10. 1. 2010

VsichniJsouVPohode

Neděle je opět tu a s ní i další nadílka trailerů. Dnes začneme novou komedií Zdeňka Trošky Doktor od jezera hrochů, po ní bude následovat hvězdně obsazený film Všichni jsou v pohodě s Robertem De Nirem v hlavní roli a nakonec tu máme sci-fi snímek Splice.

Všichni jsou v pohodě

Všichni jsou v pohodě

Doktor od jezera hrochů

Žánr: Komedie

Režie: Zdeněk Troška

Hrají: Miroslav Vladyka, Eva Holubová, Oldřich Navrátil, Bohumil Klepl, Jaroslav Šmíd, Jitka Smutná, Jana Šulcová, Adéla Gondíková, Tereza Bebarová, Michal Novotný, Jiří Langmajer

Země původu: Česko

Premiéra v ČR: 25.2.2010

Po chvilce ticha a klidu po pěšině, přichází asi náš nejlepší současný režisér komedií Zdeněk Troška s dalším počinem. Tentokrát půjde o příběh obyčejného člověka, doktora s velkým srdcem, který neumí říct ne a proto skoro ničeho nedosáhl. On je sice spokojený, protože má krásnou manželku, všechno co by si jen přál a navíc může pomáhat lidem. S tím ale nesouhlasí jeho tchýně, která by od něj chtěla pořád něco víc.

Tak trochu rozporuplný, to je asi první dojem, který po zhlédnutí upoutávky získáte. I když je v ní pár komických scén, působí jako by byla poskládána skoro bez ladu a skladu. To že by ale ve výsledku mohlo jít o dobrou komedii však neslibuje jen jméno režiséra Zdeňka Trošky, ale také Miroslava Švandrlíka, podle jehož stejnojmenné knihy byl natočen.

Všichni jsou v pohodě

(Everybody´s Fine)

Žánr: Komedie/ Dobrodružný

Režie: Kirk Jones

Hrají: Drew Barrymore, Sam Rockwell, Melissa Leo, Robert De Niro, Katherine Moennig, Brendan Sexton, James Frain, Kate Beckinsale

Země původu: Itálie/ USA

Premiéra v ČR: 18.4.2010

Další hvězdně obsazený americký snímek, který míří do našich kin. To podle všeho bude film Všichni jsou v pohodě. V hlavní roli stárnoucího vdovce, který už není spokojený se svým osamělým životem a vyráží navštívit své dospělé děti, se objeví Robert De Niro. Jak se ale zdá, ani dítka nežijí bez problémů, a co když se k nim ještě přidá nudící se taťka?

Trailer je opravdu velice dobře zpracovaný. Na škodu je snad jen jeho přílišná délka. Pokud čekáte šílenou komedii s hromadou akčních scén, budete nejspíš zklamáni. Všichni jsou v pohodě je filmem trochu o něčem jiném. V upoutávce lehce projdeme celým dějem snímku, který slibuje kvalitní podívanou s pohledem do průměrné rodiny se všemi klady, ale i hromadou záporů jejich života. Je to odlehčená studie osudu vdovce, na kterého nemají čas ani vlastní děti a tak se pere se životem nejlépe jak umí. Zkuste se podívat na trailer a myslím, že budete mile překvapeni.

Splice

Žánr: Sci-fi/ Horor/ Thriller

Režie: Vincenzo Natali

Hrají: David Hewlett, Adrien Brody, Sarah Polley a další

Země původu: USA/ Kanada/ Francie

Premiéra v ČR: 18.2.2010

Genetické inženýrství je v dnešní době jednou z nejdiskutovanější věcí na světě. Jak by to mohlo dopadnout, kdyby se někomu podařilo spojit lidskou DNA s tou zvířecí, nechtějme ani domýšlet. Žádný soudný lékař by k tomu nepřistoupil. Jenže vždycky se najdou lidé, kteří až tak úplně soudní nejsou. Jak to nakonec může dopadnout, když překročíte všechny hranice? Potom už nejspíš nebude návratu.

Upoutávka je až příliš jednoduchá a nebýt jednoho fantastického zvířátka, nejspíš by nestála ani za váš čas. Celou dobu čekáte na nějaké vyvrcholení, prostě na něco víc. Nakonec se ale nedočkáte vůbec ničeho. Vypadá to jako promyšlený tah tvůrců, přesto se domnívám, že sáhli skutečně vedle. Trailer celou dobu směřuje k pointě, která nakonec nepřijde a vy zůstanete jen zklamaní a notně rozladění. No snad samotný film bude lepší.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Doktor od jezera hrochů, Všichni jsou v pohodě, Splice