Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Cirque du Freak: The Vampire’s Assistant, The Blind Side, The Imaginarium of Dr. Parnassus

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

16. 8. 2009

Tento týden mám pro vás další tři nové trailery k filmům, které se teprve chystají zaútočit na naše kina. V první řadě to bude fantasy horor Cirque du Freak: The Vampire’s Assistant, po něm pak drama podle skutečné události The Blind Side, a závěrem opět fantasy v hvězdně obsazeném filmu The Imaginarium of Dr. Parnassus.

Cirque du Freak: The Vampire’s Assistant

Žánr: Fantasy/ Horor/ Komedie/ Akční

Režie: Paul Weitz

Hrají: Salma Hayek, Jane Krakowski, John C. Reilly, Willem Dafoe, Kristen Schaal, Ken Watanabe, Frankie Faison, Ray Stevenson

Země původu: USA

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

Příběh dvou znuděných mladíků, kteří hledají nějakou možnost, jak zpestřit svůj jinak nudný a obyčejný život. Když se jim pak jednoho dne dostane do rukou pozvánka do tajemného a neznámého Cirque du Freak, nenechají se k návštěvě dlouho pobízet. To, co se začne dít pak, však překoná i jejich nejtajnější představy. Co teprve, když se z jednoho z nich stane skutečný a nefalšovaný upír?

Tolik ve stručnosti k ději tohoto zajímavého snímku a teď se podívejme trochu blíže na trailer. I on je jistě více než jen zajímavý. Po poměrně nudném a jednoduchém začátku se velmi rychle rozběhne a nabere prudké tempo, které vás jistě nadchne. Dobře zvládnuté speciální efekty, střih a trocha toho vtipu, to všechno z traileru dělá snímek, který jistě stojí za vaši pozornost.

The Blind Side

Žánr: Drama

Režie: John Lee Hancock

Hrají: Sandra Bullock, Tim McGraw, Ray McKinnon, Kathy Bates a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

Film The Blind Side vznikl podle stejnojmenné knižní předlohy The Blind Side: Evolution Of a Game inspirované pravdivým příběhem černošského chlapce Michaela. Michael je nevzdělaný přerostlý, avšak neškodný, černošský synek z rozvrácené rodiny. To ale nijak nebrání tomu, aby se dostal na prestižní sportovní školu, a to díky podpůrnému vzdělávacímu programu. Zde se také seznámí s malým bílým chlapcem, u nějž nakonec nalézá i rodinu a zázemí, které nikdy nepoznal.

Trailer k filmu popisujícím skutečné události nemůže být složený z neuvěřitelných a překvapivých situací. Přesto to ale nemusí platit pokaždé, a i když tyto podmínky třeba přímo nesplňuje, neznamená to ještě, že je špatný, ba právě naopak. Osobně si myslím, že jestli bude film jen z části tak dobrý, jako trailer k němu, byla by velká škoda nechat si jej ujít.

The Imaginarium of Dr. Parnassus

Žánr: Fantasy/ Dobrodružný

Režie: Terry Giliam

Hrají: Jude Law, Johnny Depp, Heath Ledger, Colin Farrell, Christopher Plummer, Lily Cole, Quinn Lord, Tom Waits, Carrie Genzel

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 29.10.2009

Dr. Parnassus se díky smlouvě s ďáblem stal nesmrtelným a nyní cestuje s vlastní divadelní společností po světě a nabízí divákům ojedinělý zážitek. Ti odvážnější se mohou pomocí kouzelného zrcadla podívat do hlubin vlastní fantasie a zažít vysněný svět na vlastní kůži. Zrcadlo je pak také jedinou možností, jak může Dr. Parnassus zachránit vlastní dceru ze spárů ďábla, který si pro ni v den jejích šestnáctých narozenin hodlá přijít a dovršit tak uzavřenou smlouvu.

Speciální efekty, které berou dech, skvělé herecké obsazení a vskutku zajímavý, ale hlavně neotřelý námět, tak přesně z těchto lákadel vychází trailer k filmu The Imaginarium of Dr. Parnassus. K tomu všemu ještě dobře zvolená hudba,  i když se budu dnes už nejspíš opakovat, i tento snímek je něčím, co by bylo chybou nechat si jen tak ujít.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Cirque du Freak: The Vampire’s Assistant, The Blind Side, The Imaginarium of Dr. Parnassus