Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Blbec k večeři, The Doors – When You´re Strange, Malý Velký Bojovník

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

20. 6. 2010

Tak jak už to většinou bývá, za námi je další týden a před námi další novinky ze světa filmových upoutávek. Začneme komedií Blbec k večeři, která čerpá z klasického námětu, pak se podíváme na jednu slavnou kapelu v dokumentu The Doors – When You´re Strange a všechno dnes uzavře další komedie, tentokrát s Jackie Chanem v hlavní roli Malý Velký Bojovník.

Blbec k večeři

(Dinner for Schmucks)

 

Žánr: Komedie

Režie: Jay Roach

Hrají: Lucy Punch, Stephanie Szostak, Octavia Spencer, Steve Carell, David Walliams, Paul Rudd

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 16.9.2010

Již klasický námět se dočkal nového kabátu. Tima povýšili a on je na sebe samozřejmě patřičně hrdý. Dostal se mezi partičku vyvolených ve firmě a k tomu patří i jisté výsady. Problém ale je, že jednou měsíčně tahle parta pořádá večeře, na které každý ze členů musí dovést vždy nějakého blbce. Na jejich účet se pak boháči baví. Tím Timovým by měl být Barry, žijící tak trochu ve vlastním světě. Jak tohle může vůbec dopadnout se ale dozvíte až v kině.

Trailer je rychlý, vtipný a nenáročný. Stejně jako film se snaží přilákat obyčejného člověka do kina na dobrou komedii s klasickým námětem. Divák se zasměje a neurazí. Toto je jeden ze snímků, kterých není mnoho a tak trochu na stříbrném plátně scházejí. Každopádně neváhejte a podívejte se sami.

The Doors – When You´re Strange

Žánr: Hudební/ Dokumentární

Režie: Tom DiCillo

Hrají: Jim Morrison, Johny Depp

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 19.8.2010

Snímek, který objel ty nejznámější světové filmové festivaly. Fanoušci už se ho nemůžou dočkat a ti ostatní by ho možná také rádi viděli. O čem je vlastně řeč? Jedna z nejznámějších kapel The Doors poodhalí své soukromí. Diváci budou mít možnost zhlédnout jen málo publikované záběry a mnoho novinek ze života slavné hudební skupiny.

Upoutávka je plná The Doors, jejich muziky i jich samotných. Koneckonců o čem jiném by taky mohla být, že? Otázkou tak jen zůstává, zda je schopná přivést do kina i jiné diváky než fanoušky kapely. Na to se ale nedozvíme odpověď dříve než ve druhé polovině srpna.

Malý Velký Bojovník

(Da bing xiao jiang)

 

Žánr: Komedie/ Dobrodružní/ Akční

Režie: Sheng Ding

Hrají: Jackie Chan a další

Země původu: Hong Kong, Čína

Premiéra v ČR: 29.7.2010

Starověká Čína je zmítána boji mezi dvěma znepřátelenými stranami. Chvíli má na vrch jedna, chvíli zase ta druhá. Doba je nejistá a všude kolem se vznáší temnota. Jackie Chan je jediným přeživším pěšákem velké bitvy, stejně tak se podařilo přežít jednomu z jeho nepřátel. Je jím vysoce postavený důstojník, jehož zajetí by mohlo vojákovi zajistit šťastný život. Jenže jak už to bývá, nic není tak jednoduché, jak se na první pohled zdá.

Jacki Chan, tyto dvě slova a jméno jednoho herce, myslím, jednoznačně vypovídají o tom, jaká upoutávka bude. Neuvěřitelné výměny ran a nezvyklé bojové umění. Plno šklebů a obličejů, jimiž se slavný herec proslavil už dávno. Zajímavý námět, ale zpracování už trochu pokulhává. Zkuste se podívat sami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Blbec k večeři, The Doors – When You´re Strange, Malý Velký Bojovník