Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Admirál, Bajkwi, Couples Retreat

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

18. 7. 2009

Minulý týden byl velice plodný na jiné než ryze americké snímky. Tím prvním je bezesporu ruský historický velkofilm Admirál, v těsném závěsu za ním pak horor z Jižní Koreji Bajkwi. Závěrem pak přece jen něco z americké produkce, a to komedie Couples Retreat.

Admirál

Žánr: Historický/ Válečný/ Drama

Režie: Andrej Kravčuk

Hrají: Konstatin Chabenskij, Anna Kovalchuk, Richard Bohringer, Sergei Bezrukov a další

Země původu: Rusko

Premiéra v ČR: 30. 7. 2009

Admirál je po všech těch amerických snímcích, které vám tak často předkládám k nahlédnutí, filmem úplně odjinud. Přesto jej však na česká filmová plátna přináší další světová velmoc. Tentokrát totiž půjde o velkolepé historické drama z nepříliš vzdáleného Ruska. Na sibiřských pláních se odehrávají velkolepé boje občanské války mezi bělogvardějci a Rudou armádou. V těchto bojích figuruje také admirál Kolčak, kolem něhož se také točí zbytek děje.

Admirál je velkolepým snímkem ruské kinematografie a stejným dojmem působí také trailer. Ruské megalomanství z něj přímo čiší, přesto (nebo právě proto) však bezesporu stojí za zhlédnutí. Jde o poutavý snímek v dobře zvoleném střihovém sledu.

Admirál na youtube.com

Bajkwi

(Thirst)

Žánr: Horor

Režie: Chan-wook Park

Hrají: Ok-bin Kim, Dal-su O, Kang-ho Song, Ha-gyun Sin

Země původu: Jižní Korea

Premiéra v ČR: zatím neuvedena

A další snímek z úplně jiného soudku. Tentokrát je to horor až z Jižní Koreje. Chcete vidět něco nového a chcete se u toho i bát? Pak je pro vás Bajkwi jako stvořený. Katolický kněz, který se stane obětí tajných lékařských výzkumů, se promění v upíra a je postavený před morální dilema. Touha po krvi je silná, ale musel by jít proti své víře a všemu ,na čem až doposud stavěl. Jak se nakonec rozhodne? A co když se na scéně objeví ještě atraktivní žena?

Trailer z počátku začíná zcela neškodně a nenápadně. Postupem času z něj ale začíná jít doslova strach. Jde sice o film pocházející z Jižní Koreji, přesto už samotná upoutávka je víc než povedená a dost možná se už u ní budete tak trochu bát.

Bajkwi na youtube.com

Couples Retreat

Žánr: Komedie

Režie: Peter Billingsley

Hrají: Vince Vaughn, Kristen Bell, Jon Favreau, Ken Jeong, Jean Reno, Malin Akerman, Tasha Smith, Fazon Love

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 31. 12. 2009

Když to začne v manželství skřípat, co by mohlo být na zachránění vztahu lepšího, než terapie v tropickém ráji? Když na to jeden ze čtveřice manželských párů, které se přátelí, přijde a zjistí, že by mohl uplatnit skupinovou slevu, přemluví samozřejmě i ty ostatní, i když oni žádné problémy nemají. Tak přesně takhle nějak začíná téměř idylická dovolená a velice zajímavá skupinová terapie.

Nenáročný, vtipný a se zajímavou hudbou na pozadí, tak takový je v jednoduchosti trailer k filmu Couples Retreat. Pokud se chcete podívat na klidnou komedii řešící partnerské vztahy, je tento trailer tím, co by jste si jistě neměli nechat ujít.

Couples Retreat na youtube.com

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Admirál, Bajkwi, Couples Retreat