Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: A Single Man, Zelená zóna, Arthur a Maltazardova pomsta

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

29. 11. 2009

Arthur a Maltazardova pomsta

A máme tu další várku trailerů, které stojí za vaši pozornost. V první řadě to dnes bude snímek A Single Man, popisující drama jediného muže. Potom se podíváme do Iráku v době nedávného konfliktu s Amerikou ve filmu Zelená zóna a jako poslední vám dnes přináším pokračování filmu Arthur a Minimojové tentokrát pod názvem Arthur a Maltazardova pomsta.

Arthur a Maltazardova pomsta

Arthur a Maltazardova pomsta

A Single Man

Žánr: Drama

Režie: Tom Ford

Hrají: Julianne Moore, Lee Pace, Ginnifer Goodwin, Ryan Simpkins, Nicholas Hoult, Keri Linn Pratt, Colin Firth

Země původu: USA

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

A Single Man je drama, které získalo velké množství ocenění a to hlavně v oblasti obsazení. Herecké výkony hlavních hrdinů, které ztvárnili Colin Firth a Julianne Moore, byli velice vstřícně přijaty jak kritikou, tak diváky na Venice Film Festival. Film popisuje příběh vysokoškolského profesora, který se snaží vyrovnat se smrtí svého partnera. Stojí nad propastí a jediný krok stačí k tomu, aby všechno jednou provždy vyřešil. Pomůže mu dlouholetá kamarádka, kterou najednou potkává? Kdo ví. Děj se odehrává v roce 1962, ve města Ztracených Andělů (LA) a sleduje jediný den v profesorově životě.

Trailer je velice intenzivní, nejenže shrnuje děj filmu, ale sám působí dosti dramaticky. Hudba je opravdu dobře zvolená, k tomu všemu jde ještě na jejím pozadí slyšet tlukot budíku (nebo hodin), který tomu všemu přidává to správné zdání naléhavosti. Ta je v traileru doslova hmatatelná. Ve výsledku jde o netradiční, ale jistě zajímavě pojetí snímek.

Zelená zóna

(Green Zone)

Žánr: Válečný/ Drama/ Akční

Režie: Paul Greengrass

Hrají: Matt Damon, Yigal Naor, Amy Ryan, Khalid Abdalla, Said Faraj, Greg Kinnear, Lewis Alsamari,  Jason Isaacs

Země původu: Velká Británie/ USA

Premiéra v ČR: 15.4.2010

Válka v Iráku je ještě stále řešená záležitost, i když již o ní není tolik slyšet. Film Zelená zóna nás přenese přímo do Bagdádu, do doby bojů proti Sadámovu režimu a snahy Američanů najít zbraně hromadného ničení. Hrozba těchto zbraní byla vlastní záminkou pro rozpoutání válečného tažení. My celé toto snažení uvidíme z pohledu amerického vojáka Millera (Matt Damon), který po zbraních pátrá. Jak bude jeho snaha úspěšná a s jakými úskalími se bude muset potýkat však zjistíte až ve filmu samotném. Snímek vychází z knižní předlohy Rajiva Chandrasekarana, který působí jako novinář u Washington Post a z jehož osobních zážitků by měla kniha vycházet. Jde tedy o pohled novináře na válečné dění v Iráku, i když hlavní postavou je americký voják.

Trailer odpovídá válečnému filmu, ale ne zase až tak úplně. Nejde zde, stejně jako u filmu, jen o konflikt samotný, ale hlavně o jeho pozadí. Vždyť přirozeností novinářů je přece vyšťourat tu největší špínu z míst, na která by se jen tak někdo neodvážil. Jenže s pravdou už to asi ani jinak nejde. Upoutávce tedy nechybí prvky akčnosti, ale hlavní je samotné pozadí. Pokud chcete vidět, jak to mohlo v Iráku během americké invaze vypadat, i když to bude samozřejmě přikreslené filmaři, je tu Zelená zóna přímo pro vás.

Arthur a Maltazardova pomsta

(Arthur et la vengeance de Maltazard)

Žánr: Rodinný/ Animovaný

Režie: Luc Besson

Hrají: Jimmy Falkon, Lou Reed, Penny Balfour, Snoop Dogg, Freddie Highmore, Asa Butterfield, Robert Stanton, Mia Farrow

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 3.12.2009

Arthur a Maltazardova pomsta je vlastně volným pokračováním snímku Arthur a Minimojové. Hlavní hrdina Arthur už o něco povyrostl a jeho rodiče se ho chystají odvést od dědečka i jeho malých přátel. Těm ale hrozí velké nebezpečí. Maltazard se nezdarem v prvním filmu nenechal odradit a chystá se pomstít. Minimojové jsou opět v ohrožení a Arthurovi nezbývá nic jiného, než vydat se jim na pomoc. Podaří se jim před neúprosným Maltazardem ubránit?

Pokud jste viděli první film, trailer k tomu druhému vás vlastně v ničem nepřekvapí. Pevně se drží dané předlohy. Grafika je zpracovaná takovým tím rodinným způsobem, ale není to jistě na škodu. Prostě jde o snímek na dlouhé nedělní odpoledne, který by vám mohl zpříjemnit chvíle nicnedělání.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: A Single Man, Zelená zóna, Arthur a Maltazardova pomsta