Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery za poslední týden: Princezna a žabák, Cesta, Gamer

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

23. 5. 2009

gamerCo nového v tomto týdnu? Tak zaprvé to bude klasická pohádka od Walt Disney Pictures: Princezna a žabák. Potom se ocitneme v post-apokalyptické budoucnosti ve filmu Cesta. No a na závěr je tu hra blízké budoucnosti, kterou si zahraje hlavní hrdina snímku Gamer.

Princezna a žabák

(The Princess and the Frog)

Žánr: Animovaný/ Rodinný/ Komediální/ Muzikál

Režie: Ron Clements, John Musker

Hrají: Anika Noni Rose, John Goodman, Jenifer Lewis, Bruno Campos, Oprah Winfrey

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 26.12.2009

Princezna a žabák na Youtube

Klasický námět v novém kabátě? Tak přesně na tohle teď studia Walt Disney Pictures opět sázejí. Jejich cílem je oživení pohádky, kterou všichni dobře známe tak, aby nás opět přitáhla k promítacím plátnům a obrazovkám. Obsah a děj není, aspoň myslím, třeba popisovat, jde přece jenom o klasiku. Tentokrát bude ale přece jen asi o něco svižnější, plná písní a hlavně dobrého humoru, který jistě neurazí. Ani tak ale nemusí být všechno, jak byste čekali.

Co říct o traileru? Hned ze začátku se nás Walt Disney Pictures seznámí se svými největšími a také nejlepšími animovanými filmy s tím, že tenhle bude jistě přesně takový, jako ony, ne-li ještě lepší. Holt, tohle prostě musíme překousnout. Pak ale disneyovské animace jistě nikoho nezklamou, k tomu všemu ještě dobrá hudba a hlavně afro-americká princezna. Podívejte se sami.

Cesta

(The Road)

Žánr: Thriller/ Sci-fi/ Drama

Režie: John Hillcoat

Hrají Viggo Mortensen, Charlize Theron, Guy Pearce, Robert Duvall, Kodi Smit-McPhee, Michael K. Williams

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 3.12.2009

Cesta na Youtube

Post-apokalyptický thriller podle stejnojmenné knižní předlohy C. McCarthyho (autor filmu: Tahle země není pro starý), která v roce 2007 získala Pulitzerovu cenu, nás zavede do blízké budoucnosti. Planeta je zničena přírodními katastrofami, běsnícími živly a válkami. Přežívá jen pár posledních lidí a z velkolepých měst zbývají zpustošené trosky. Otec se synem pátrají po dalších přeživších a snaží se přejít do teplejších oblastí, aby přežili nadcházející zimu. Když však najdou žijící lidi, není všechno tak, jak by si představovali. Začíná pro ně boj o holý život, který nezná pravidla ani slitování.

Trailer sám o sobě je strhujícím dílkem. Propracované speciální efekty vás zavedou na planetu, kterou téměř nepoznáte. Začíná sice v celku nevinně, prostě jako cesta, na které chce hlavní hrdina (Viggo Mortensen) najít další žijící lidi. Co však může ze začátku vypadat nevinně, se během chvíle změní v boj o přežití. Na celkovém dobrém efektu traileru přidává ještě vhodně zvolená hudební kulisa, a tak jistě stojí za zhlédnutí.

Gamer

Žánr: Sci-fi/ Akční/ Thriller

Režie: Mark Neveldine, Brian Taylor

Hrají: Gerard Butler, Michael C. Hall, Milo Ventimiglia, John Leguizamo, Aaron Yoo, Zoe Bell, Kyra Sedgwick a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 17.9.2009

Gamer na Youtube

Život je hra a hra může být život, někdy je opravdu těžké rozlišit, co je co. I na tohle možná sázejí tvůrci filmu Gamer. Děj se odehrává v budoucnosti, která je plná on-line her, jedna však převyšuje všechny ostatní a jmenuje se Slayers. V principu využívá technologii, při níž může člověk ovládat jiné lidi pomocí myšlenek, a tak hrát svou hru. Kable (Gerard Butler) je dosud neporaženým šampiónem, kterého sledují miliony lidí na celé planetě. Jeho cílem však je osvobodit se z područí jiných a získat zpátky ztracenou identitu. Přichází nejtěžší boj, který kdy musel bojovat.

Scény plné akce, speciálních efektů a hra o život, tohle všechno dělá z traileru upoutávku, na kterou by byla škoda se nepodívat. Gerard Butler, kterého můžete znám z filmu 300: Bitva u Thermopyl, si i zde vystřihl roli neohroženého hrdiny, přesto však trailer nepůsobí vůbec špatným dojmem.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery za poslední týden: Princezna a žabák, Cesta, Gamer