Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery: Vzhůru do oblak, Veřejní nepřátelé a Star Trek

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

18. 4. 2009

Hned ze začátku tady máme další zajímavý animovaný snímek z dílny studií Disney Pixar: Vzhůru do Oblak. Poté se společně s Johnnym Deppem podíváme do mafiánských let okolo roku 1933 ve filmu Veřejný nepřítel. A nakonec se vrátíme na vesmírnou loď USS Enterprise v dalším snímku ze série Star Trek.

 

Vzhůru do oblak

(Up)

 

Žánr: Rodinný/ Animovaný

Režie: Pete Docter, Bob Peterson

Hrají: Christopher Plummer, John Ratzenberger, Edward Asner, Paul Eiding

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 20.8.2009

A máme tady další animované dílko z dílny Disney Pixar, které nás láká do kin. Vzhůru do oblak je film o jednom mrzutém staříkovi, který slíbil své umírající ženě Ellie, že splní její sen a vydá se objevovat nové a neznámé končiny. V okamžiku, kdy mu hrozí cesta do domova důchodců, se konečně rozhodne. Seznámí se s buclatým osmiletým dobrodruhem a skautíkem Russellem a společně se vydávají do víru dobrodružství.

Trailer je přesně takový, jaký bychom od Disney Pixar čekali: jednoduchý, vtipný a nápaditý. Je určitě schopný přilákat širokou škálu diváků od těch nejmladších, až po ty nejstarší. Jak už víme, animované filmy této společnosti opravdu stály, stojí a určitě i nadále budou stát za zhlédnutí. To samé platí i o trailerech, které k nim produkují, a tak neváhejte a nechte se taky trochu nalákat.

Veřejní nepřátelé

(Public Enemies)

Žánr: Drama/ Krimi

Režie: Michael Mann

Hrají Johnny Depp, Christian Bale, Channing Tatum, Stephen Graham, Marion Cotillard, Emilie de Ravin a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 9.7.2009

Další film s Johnny Deppem v hlavní roli, nazvaný Veřejní nepřátelé (org. Public Enemies) a natočený jako adaptace ke stejnojmenné knize Bryana Burrougha: PUBLIC ENEMIES: AMERICA’S GREATEST CRIME WAVE & THE BIRTH OF THE FBI, nás zavede do období velké hospodářské krize roku 1933. Tato doba se v USA stala živnou půdou pro rozkvět mafiánského způsobu života. Bylo to vlastně jedno z nejtvrdších období novodobých dějin Ameriky. Děj se tady točí kolem světoznámého gangstera a bankovního lupiče Johna Dillingera (Johnny Depp) a jeho kompliců. Na Dillingera je nasazen federální agent Melvin Purvis (Christian Bale), který má za úkol dopadnout ho jakýmkoliv způsobem. Otázkou jen zůstává, jak to všechno skončí?

No a teď k traileru. Jde o vcelku strhující dílko, které nás přímo přenese do období, z něhož vychází. Plno napětí, dobové kostýmy, zbraně, báječná hudba a hlavně nelítostné přestřelky plné surového olova si své diváky bezesporu najdou. Pokud jste hráli českou počítačovou hru Mafie, budete v okamžiku vědět, na čem jste.

Star Trek

Žánr: Akční/ Sci-fi/ Drama

Režie: J. J. Abrams

Hrají: Zachary Quinto, Chris Pine, Eric Bana, Zoe Saldana, Anton Yelchin, Leonard Nimoy, Simon Pegg, John Cho, Karl Urban, Winona Ryder, Bruce Greenwood, Clifton Collins Jr., Chris Hemsworth, Jennifer Morrison, Faran Tahir, Kelvin Yu, Marlene Forte a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 7.5.2009

Je tu další film z nesmrtelné série Star Trek. Opět se setkáváme s posádkou vesmírné lodi USS Enterprise, kapitánem Jamesem T. Kirkem, panem Spokem a mnoha dalšími, které už fanoušci, ale i obyčejní diváci, jistě dobře znají. Tentokrát se však ocitáme na úplném začátku a sledujeme osudy hlavních hrdinů, které je všechny svedly dohromady tak, aby mohli vytvořit legendární posádku. Na co se mohou fanoušci jistě těšit, bude to, že by měl být příběh zaměřený na velice oblíbeného pana Spoka. Ten bude transportován do minulosti, kde musí skupině Romulanů s pomocí svého mladšího já zabránit v nenapravitelném zničení proudu času.

Co říci k traileru? Strhující, akční, plný efektů, přesně takový, jaký by měl trailer k filmu ze série Star Trek být, aby přitáhl stávající, ale i nové diváky a fanoušky. Dobře zvolená hudební kulisa ještě přidává traileru na napínavosti a svým způsobem i určité naléhavosti. Co víc…? Podívejte se sami.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery: Vzhůru do oblak, Veřejní nepřátelé a Star Trek