Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery: Únos vlaku Pelham 123, Doba ledová 3 a Terminátor Salvation

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

11. 4. 2009

Tentokrát tu máme zajímavý thriller, ve kterém si v hlavních rolích zahrají Denzel Washington a Jonh Travolta. Již potřetí se ocitneme v Době ledové s povedenou partičkou přátel. No a trocha sci-fi na závěr v podobě dalšího pokračování Terminátora.

Zdroj: falcon.cz

Zdroj: falcon.cz

Únos vlaku Pelham 123

(The taking of Pelham 123)

Žánr: Thriller

Režie: Tony Scott

Hrají Denzel Washington, John Travolta, James Gandolfini, Jason Butler Harner, Luis Guzmán a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 13.8.2009

New York, jedna hodina odpoledne, stanice a vlaky metra přecpané k prasknutí. Právě tento čas si vybere Ryder (John Travolta) se svými kumpány k tomu, aby jeden vlak ukradli a rozhodli se ho vyměnit pouze za pořádnou hromadu peněz. Proti nim stojí Denzel Washington, jako Walter Garber, dispečer metra, jednající s únosci, kteří se neštítí vyvraždit všechny rukojmí, aby dosáhli svého. Únosci tak drží v šachu i policii a Garberovi nezbývá nic jiného, než s využitím vlastních znalostí metra, předvídat jejich kroky a pokusit se rukojmí zachránit. Jde v podstatě o remake filmu Přepadení vlaku z Pelham (1974), ve kterém tehdy hlavní roli Waltera Garbera  ztvárnil Walter Mathau.

Tolik k filmu a co samotný trailer? Jednoduše vynikající. Během pár okamžiků vás doslova vtáhne do děje a nepustí až do samotného konce. Je přeplněný napětím, střižený v rychlém dějovém spádu a ke konečnému vynikajícímu výsledku samozřejmě ještě přidávají herecké výkony Denzela Washingtona s Johnem Travoltou. Prostě stojí za zhlédnutí!

Doba ledová 3

(Ice Age: Dawn of the Dinosaurs)

Žánr: Animovaný

Režie: Carlos Saldanha

Hrají: John Leguizamo, Queen Latifah, Ray Romano, Chris Wedge

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 2.7.2009

Již potřetí se setkáváme s povedenou partičkou: mamutem Mannym, lenochodem Sidou, šavlozubým tygrem Diegem a mamuticí Elliie (s tou ale teprve podruhé, i když tentokrát už si o sobě aspoň nemyslí, že je vačice…) a samozřejmě také s veverkou Scrat, bez které by Doba ledová nebyla Dobou ledovou. Tentokrát se dostanou do pořádné šlamastiky, když se propadnou pod ledovec a ocitnou se tak v jeskyni, ve které se zachovalo druhohorní klima. To ale není všechno, spolu s klimatem zde přežívají i obrovští dinosauři. Takže se máme jistě na co těšit.

Doba je sice ledová, ale o samotném traileru to jistě neplatí. Ten přímo srší vtipnými scénkami a doslova láká ke zhlédnutí samotného filmu. Už zde můžeme poodhalit roušku malého překvapení, které si pro nás tvůrci přichystali. Můžu jen říct, že veverku Scrat čeká něco víc, než obvyklé patálie s oříškem.

Terminátor Salvation

Žánr: Akční/ Sci-fi / Drama

Režie: McG

Hrají: Christian Bale, Anton Yelchin, Moon Bloodgood, Sam Worthington, Bryce Dallas Howard, Josh Brolin, Jane Alexander a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 4.6.2009

V pořadí již čtvrté pokračování slavné ságy, se tentokrát ujal režisér vystupující pod pseudonymem McG. Uvidíme, jak svou úlohu zvládl… Tentokrát nás děj zanese do poapokalyptické budoucnosti roku 2018, kdy na Zemi přežívá už jen hrstka lidí vedená Johnem Connorem (Christian Bale). Zbytek planety okupují vražední terminátoři, ovládaní zákeřnou inteligencí počítačové sítě Skynet, která se chystá zasadit lidstvu poslední úder. Connor společně s tajemným Marcusem připravují lidstvo k poslední zoufalé obraně. Musí zasáhnout přímo v srdci nepřátel a zničit tak Skynet. Podaří se jim to?

No a co říct k traileru? Strhující a akční, přesně takový, jaký by měl Terminátor být. Samotnou rychlost akce doplňuje ještě dobře zvolená hudební kulisa (Nine Inch Nails), a tak dodává traileru ten správný říz. Snad jediné zklamání pro fanoušky Arnolda Schwarzeneggera bude, že ten má teď jiné starosti, než hrát si na Terminátora, a proto ho již v tomto snímku neuvidí. A nebo že by…? Nechme se překvapit, do kin dorazí už za pár týdnů!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery: Únos vlaku Pelham 123, Doba ledová 3 a Terminátor Salvation