Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery: Rok Jedna, Andělé a démoni a X-men Origins: Wolverine

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

4. 4. 2009

Mrkněte se na novou upoutávku na čtvrtý díl X-menů! Pokud máte raději komedie, trailer s Jackem Blackem je tu přímo pro vás. A nebo raději ukázka z dalšího filmu podle bestselleru Dana Browna?

 

Rok Jedna

(The Year One)

Žánr: Komedie

Režie: Harold Ramis

Hrají: Jack Black, Michael Cera, Olivia Wilde, June Diane Raphael, Juno Temple, Vinnie Jones, Oliver Platt, Hank Azaria, Christopher Mintz-Plasse, Harold Ramis a další

Země původu: USA

Datum uvedení v Čr: 20.8.2009

A je tady další bláznivá komedie, ve které si jednu z hlavních rolí zahrál Jack Black (už jste ho měli možnost vidět například ve filmu Škola ro(c)ku a také v mnoha kratších parodiích na známé filmy). Děj filmu nás zanese do roku Jedna, kde budeme sledovat osudy dvojice sběračů (Jack Black a Michael Cera), kteří putují tehdejším světem a potkávají známé biblické postavy. Setkáme se zde s Kainem a Ábelem, Adamem s Evou a dokonce Abrahámem posedlým obřízkou. Na své cestě zavítají také do Gomory, kterou vlastně představuje dnešní Las Vegas.

Co říct k traileru? No asi jen to, že stojí za zhlédnutí. Sám Jack Black prohlásil o filmu, že jde vlastně o jakéhosi nástupce Monty Pythonovského Života Briana a tomu samozřejmě odpovídá i samotný trailer. Takže už zde se můžeme setkat s Kainem a Ábelem a vidět hodně bláznivých, ale také vtipných scén. Zkrátka bláznivý trailer k bláznivé komedii, u které se určitě hodně nasmějete.

 

Andělé a démoni

(Angels and Demons)

Žánr: Krimi/ Thriller/ Mystický

Režie: Ron Howard

Hrají: Tom Hanks, Ayelet Zurer a další

Země původu: USA

Datum uvedení v Čr: 14.5.2009

Další film natočený podle knižní předlohy Dana Browna a opět bojkotovaný Vatikánem dřív, než se vůbec stačil dostat na filmová plátna. Právě v knize Andělé a démoni se poprvé objevil harvardský symbolik Robert Langdon, se kterým jsme se setkali už v knize a následně také filmu Šifra mistra Leoparda (The Da Vinci Code), a kterého si i tentokrát zahrál oblíbený herec Tom Hanks. Režie se opět ujal Ron Howard, a tak můžeme doufat v další bravurně zpracovaný film, plný mystiky, napětí a nečekaných zápletek, opět inspirovaný odkazem Leonarda Da Vinciho. Samozřejmě i tento film, stejně jako jeho předchůdce, se s vervou opírá o církevní dogmata, předsudky a boří vžité mýty.

Už samotný trailer si diváka okamžitě připoutá, na což jistě tvůrci sázeli. Jsou zde použity hodně poutavé a někdy i trochu hororové záběry, prolínající se v rychlém střihovém sledu. Hudba jen podkresluje výsledný dobrý dojem ze samotného traileru, plná napětí a na závěr s trochou mystiky, přesně jak bychom od takového filmu čekali.

X-men Origins: Wolverine

Žánr: Fantasy/ Sci-fi/ Akční/ Thriller

Režie: Gavin Hood

Hrají: Hugh Jackman, Ryan Reynolds, Lynn Collins, Liev Schreiber, Danny Huston, Taylor Kitsch, Kevin Furane a další

Země původu: USA

Datum uvedení v Čr: 30.4.2009

V pořadí již čtvrtý díl ze série X-men, natočené podle legendárního Marvelovského komixu, je věnovaný postavě samotného Wolverina (v českém překladu ho známe jako Rosomáka), kterého opět ztvárnil Hugh Jackman. Tentokrát se vrací do jeho temné minulosti a seznamuje diváka s tajným vládním projektem z 60. let dvacátého století. Jen díky tomuto projektu je Wolverin takový, jakého ho známe z předchozích dílů, vyztužený kostrou ze zvláštní slitiny kovů a téměř nesmrtelný, k čemuž ještě napomáhají jeho regenerační schopnosti. Tentokrát se však o něm dozvíme mnohem víc, než jen z pár nejasných záblesků jeho paměti, jak už tomu bylo v předchozích dílech.

No a teď k samotnému traileru. Ten je opět plný surové akce a speciálních efektů, jak už tomu bývá u série X-men zvykem. Strhující hudba a nepřeberné množství akčních scén diváky tohoto filmového žánru jistě nadchne. Už i samotný trailer v sobě skrývá pár zajímavých okamžiků s Wolverinova tajuplného, a v mnoha ohledech překvapivého, života.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery: Rok Jedna, Andělé a démoni a X-men Origins: Wolverine