Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailery: Alenka v říši divů, Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief a 500 letních dní

Jakub Mikuš

Jakub Mikuš

2. 8. 2009

alice_in_wonderland_2010_xl_01-film-AA zase zpátky do pohádky. Tak přesně takto začneme přehlídku trailerů za minulý týden. Snímkem, o kterém mluvím, je nové pojetí Alenky v říši divů pod taktovkou Tima Burtona, pak bude na řadě fantasy snímek Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief a závěrem nezvykle pojatá romantická komedie 500 letních dní.

Alenka v říši divů

(Alice in Wonderland)

Žánr: Rodinný/ Fantasy/ Dobrodružný

Režie: Tim Burton

Hrají: Mia Wasikowska, Johnny Depp, Helena Bonham Carter, Alan Rickman, Michael Sheen, Tim Pigott-Smith, Geraldine James,

Země původu: USA

Premiéra v ČR: zatím neuvedeno

Alenka v říši divů na youtube.com

Pohádkovou knihu a nebo animovaný film Alenka v říši divů jistě všichni znáte. Režisér Tim Burton vám však tentokrát přináší trochu netradiční pojetí tohoto notoricky známého příběhu o malé holčičce. Právě to, že se režisérské taktovky ujal Tim Burton slibuje víc než dobrou zábavu. V jedné z hlavních rolí se zde navíc objeví i Johhny Depp.

Ne vždy stojí trailer za to, abyste u něj ztráceli čas. Věřte ale tomu, že u traileru k filmu Alice in Wonderland neztratíte ani kapku svého drahocenného času. Je to dílko více než poutavé a možná až příliš krátké. Skvělé animace, nové a netradiční pojetí, herecké obsazení a báječná hudba z něj dělají snímek, který by jste si jistě za žádnou cenu neměli nechat ujít.

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

Žánr: Fantasy

Režie: Chris Columbus

Hrají: Logan Lerman, Uma Thurman, Brandon T. Jackson, Sean Bean, Pierce Brosnan

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 12. 2. 2010

Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief na youtube.com

Je možné, aby olympští bohové žili i v našem století? No podle všeho tomu tak je, a dokonce se jim dobře daří. Nebrání se ani tomu, najít si mezi smrtelníky partnery, s jejichž pomocí zplodí nové hrdiny. Jen málo z těchto dětí se však dozví, co jsou skutečně zač a jaký je jejich osud. Jedním z těch, kteří to nakonec zjistí, je Persy “Perseus“ Jackson, syn bájného Poseidona. Ten se společně se svými přáteli, dalšími polobohy, vydává na nebezpečnou cestu přes Spojené státy.

Co říci o traileru. Na první pohled nevypadá špatně. Zdání ovšem může klamat a přesně tak je tomu i v případě traileru k filmu Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief. Trailer samotný je spíš nudný a nezajímavý. Můžeme jen doufat, že výsledný film už na tom bude lépe.

500 letních dní

( (500) Days of Summer)

Žánr: Komedie/ Romantický

Režie: Marc Webb

Hrají: Joseph Gordon-Levitt, Zooey Deschanel, Olivia Howard Bagg, Patricia Belcher a další

Země původu: USA

Premiéra v ČR: 8. 10. 2009

500 letních dní na youtube.com

Příběh o jednom chlapci a jedné dívce. O dívce, která ani v nejmenším nevěří na to, že existuje pravá láska a chlapci, který se do ní beznadějně zamiluje. O tom, co všechno se může, ale také nemusí, stát během 500 letních dní. Neobvyklá letní komedie, která nás svým neotřelým, a možná i zajímavým, tématem láká do kin.

Trailer je v celku jednoduchý. Nemůžete od něj čekat nic zvláštního, ale přesto se osobně domnívám, že nikoho vyloženě neurazí, i když asi ani příliš nenadchne. Přesto by samotný film nemusel být ve výsledku až tak špatný.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailery: Alenka v říši divů, Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief a 500 letních dní