Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer: Vetřelci dorazili na Zemi dříve! Jak se s tím kovbojové vypořádají?

Marek Benda

Marek Benda

29. 3. 2011

OBR: Kovbojové a vetřelciRok 1873. Cizinec bez paměti. Ocitne se uprostřed pouště blízko města Absolution. Jediná upomínka na jeho minulost mu zdobí levé zápěstí: zařízení mimozemského původu. Absolution je posléze napaden nájezdníky z oblohy a lidé jsou unášeni na paluby vesmírných lodí. Cizinec si začíná vzpomínat.

OBR: Kovbojové a vetřelci

Drsný západ, drsní hoši, Zdroj: distributor filmu

Projekt je zaštítěn silnými osobnostmi. Trailer nás tak láká na producenty Briana Grazera a Rona Howarda (Čistá duše, Šifra mistra Leonarda), výkonného producenta Stevena Spielberga (odtud zřejmě vane sci-fi vítr; Blízká setkání třetího druhu) a režiséra Jona Favreau (Iron Man). Vizuální stránka zase napovídá, že se můžeme těšit na 007 Daniela Craiga, Indianu Jonese Harrisona Forda a Třináctku ze seriálu Dr. House Olivii Wilde.

Trailer (spíše než trikovou stránku) zdůrazňuje atmosféru divokého západu a buduje napětí. To, co je nevyhnutelné, pouze naznačuje a vytváří tak očekávání, co se stane, a zároveň klade otázky, na které ani postavy neznají odpověď. Je cítit rozpor, kterým je netradiční spojení dvou žánrových konvencí: westernu a sci-fi (protnutí pojetí minulosti a budoucnosti v jednom bodě).

Silná parta a nezvyklá zápletka filmu by mohly zaručit velký úspěch. Jen ten název snímku zní béčkově. Zdali tvůrci budou slavit, zjistíme 25. srpna.

Kovbojové a vetřelci (Cowboys & Aliens)

USA, 2011
Akční/Sci-fi/Thriller/Western

Režie: Jon Favreau
Hrají: Daniel Craig, Harrison Ford, Olivia Wilde, Sam Rockwell, Clancy Brown, Noah Ringer

Premiéra v ČR: 25. srpna 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer: Vetřelci dorazili na Zemi dříve! Jak se s tím kovbojové vypořádají?