Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer seriálu Falling Skies. Postapokalyptické sci-fi od Stevena Spielberga

Redakce

Redakce

4. 4. 2011

Jak by asi dopadla Spielbergova Válka světů, kdyby emzáci zůstali mezi námi a podmanili si celou planetu? Kdyby Tom Cruise v poslední černé hodince… Však víte.

Tam za rohem asi nečeká lakrumáček s tvarohem, Zdroj: distributor seriálu

Vypadá to, že Falling Skies, slibná minisérie řadící se do postkatastrofické skupinky o x měsíců později, chystá na otázku podobné invaze lákavou odpověď. A ani ten poslední sci-fi film Stevena Spielberga tu není uveden jen tak náhodně.

Protože právě seriál Falling Skies je zaštítěn Spielbergovou produkcí. Příběhové schéma o bandě civilních odbojářů, kteří se několik měsíců po katastrofě vzepřou cizáckým utlačovatelům, už je sice vcelku provařené (a je fuk, jestli si mimozemšťany zaměníte třeba za opice nebo infikované zombíky), nicméně v seriálovém světě nemá takovéhle dílko moc velké obdoby.

První polovina traileru sází na polodokumentární styl a lá District 9, kdy nás během komentáře hlavních představitelů nechávají tvůrci nahlédnout na to, jak invaze probíhala a co všechno se stihlo podělat. A poté následuje akce a znovu akce, vše doprovázené nezbytným rebelským entuziasmem. Efektnost však bohužel trochu sráží triková stránka seriálu, která vypadá jednoduše až moc televizně.

Znovudobytí civilizace má pak mimo jiné doprovázet i to, že hrdinové v podání Noaha Wylea (série Flynn Carsen) a Moon Bloodgood (Terminator: Salvation) budou postupně přicházet na kloub důvodům, proč se je vůbec vetřelci rozhodli obšťastnit svou návštěvou.

První epizoda této osmidílné minisérie, kterou má na svědomí na Oscara nominovaný scenárista Robert Rodat (Zachraňte vojína Ryana), bude odvysílána 19. června na americké stanici TNT. Každá další epizoda pak bude následovat nejspíše týden co týden.

Falling Skies

Sci-fi/Akční/Drama
USA, 2011

Kanál originálního vysílání: TNT
Hrají:
Noah Wyle, Moon Bloodgood, Maxim Knight, Colin Cunnigham, Drew Roy, Dale Dye

Premiéra na TNT: 19. června 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer seriálu Falling Skies. Postapokalyptické sci-fi od Stevena Spielberga