Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer k filmu Zrození planety opic: Opičí hrozba se vrací

Marek Benda

Marek Benda

4. 6. 2011

OBR: Zrození planety opicLidstvo již desítky let dělá pokusy na zvířatech, opice nevyjímaje. A jsou to právě primáti, u kterých se díky vědeckým experimentům vyvine vysoká inteligence, po níž by prahl leckterý člověk. Ze srdce San Francisca se naši předci snaží převzít nadvládu.

OBR: Zrození planety opic

A teď si vás všechny podmaním!, Zdroj: distributor filmu

Na zrod počátku lidské záhuby se podíváme skrz vizi nepříliš známého a zkušeného režiséra Ruperta Wyatta. Na plátně uvidíme v hlavní roli Jamese Franca, za zmínku poté stojí spolupráce s Andym Serkisem, který má na starosti například pohybovou stránku Jacksonova King Konga.

Zde však budou hodné, roztomilé opičky plně digitální (vizuální a akční sekvence určitě budou stát za to). O jejich vytvoření se postaral tým, který si odnesl Oscara za vizuální triky k Avatarovi (upřímně, to je asi tak jediné, co se dá na Cameronově nejnovějším filmu obdivovat, ale tržby přes dvě a půl miliardy dolarů mluví samy za sebe).

Ale zpět ke Zrození planety opic. Za vším stojí původně dobrý úmysl, který se zvrtne, a posléze stovky opic terorizují celé město. Mazané výrazy v obličejích vychytralých opičáků nevěstí nic dobrého. Trailer vytváří rychlé, svižné tempo, jaké známe z videoklipů. Pomalu nabírá na rychlosti, abychom v závěru byli nenasytní a chtěli více. Chceme?

Zrození planety opic (Rise of the Planet of the Apes)

USA, 2011
Akční/Drama/Sci-fi

Režie: Rupert Wyatt
Hrají: James Franco, Tom Felton, Andy Serkis, Brian Cox, Freida Pinto, John Lithgow, Tyler Labin, David Oyelowo, Chelah Horsdal

Premiéra v ČR: 11. srpna 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer k filmu Zrození planety opic: Opičí hrozba se vrací