×
TOPZINE.cz

Trailer k filmu Romeo a Julie. Osudová láska se objevuje v nové verzi

FOTO: Romeo a Julie - Hailee Steinfeld a Douglas Booth
Miluji tě. Dokáže ale naše láska překonat i film s diCapriem?

Nejsilnější příběh lásky za celá staletí se letos dočká dalšího filmového zpracování. Překoná své předešlé verze nebo skončí stejně tragicky jako ústřední dvojice?

FOTO: Romeo a Julie - Hailee Steinfeld a Douglas Booth
Miluji tě. Snad to bude stačit na poražení DiCapriovy verze. Zdroj: Amber Entertainment

Romeo a Julie. Láska a nenávist. Příběh všech příběhů. Láska nad lásku. Divadelní hra o dvou znepřátelených rodech a jejich dětech, které se do sebe přesto zamilují, zná doslova celý svět. Natočit snímek podle Shakespearova dramatu je výzva pro všechny filmaře, zvlášť když se jedná již o několikátou verzi.

Jako hlavní bod diskuzí se tedy nabízí celé pojetí. Tvůrci totiž nemohli vsadit na příběh – ten znají všichni diváci. Díky všem předešlým filmovým pokusům se navíc nevyhnou srovnávání.

Největší konkurenci mají ve snímku Franca Zeffirelliho z roku 1968, který je dodnes právem považován za nejlepší zpracování Romea a Julie (na kontě má také dva Oscary). Jako druhý soupeř k poražení se nabízí verze s Leonardem DiCapriem – ta je však v obecném povědomí diváků známá především kvůli zmíněnému herci.

Poslední zbraní v ruce už je jen herecké obsazení. Romea ztvárnil zatím ne příliš známý Douglas Booth, který se k otázce srovnání různých zpracování vyjádřil už teď. „Verzi z roku 1996 jsem viděl snad milionkrát. Navíc je DiCaprio můj oblíbený herec, takže se cítím trochu vyděšeně. Na druhou stranu je to jiná doba, jiné pojetí. Nechme srovnávat až diváky,“ podotkl diplomaticky.

FOTO: Romeo a Julie - Ed Westwick
Ed má sice delší vlasy, ale pohled Chucka Basse mu zůstal. Zdroj: Amber Entertainment

Do role Julie pak byla pro větší autentičnost obsazena teprve patnáctiletá Hailee Steinfeld. Jeden z mála, kterého ve filmu poznáte, bude Juliin bratranec Tybalt. Toho si zahrál Ed Westwick, známý hlavně díky roli Chucka Basse v Super drbně.

Zatím to tedy vypadá, že se můžeme těšit aspoň na neokoukané herecké tváře v hlavních rolích. Jestli se to tvůrcům vyplatilo, nebo ne, se dozvíme nejdříve na konci července, kdy má snímek ve Velké Británii premiéru.

Jak se Vám líbil tento článek?
Jak se Vám líbil tento článek?


Diskuse

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..