Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer k filmu Hanna: Mlaďoučká vražedkyně vyráží na lov

Redakce

Redakce

18. 3. 2011

Hanně je šestnáct. Jo, šestnáct, to je samo o sobě pro holku docela náročné období. A když vás k tomu ještě otec, místo toho aby šoupal nohama a sem tam zacvakal nějaké ty hadry, dennodenně driluje v perfektního zabijáka ve finské divočině, to už je sakra k zbláznění.

Modrooký irský talent jménem Saoirse Ronan, Zdroj: distributor filmu

Ve filmografii režiséra Joea Wrighta (Pokání, Pýcha a Předsudek) je akční thriller Hanna takovou netradiční odbočkou. Příběh mladé assassinky, celý život cvičené bývalým agentem CIA daleko od civilizace, je trochu jiné kafe než čajíčkové dýchánky anglické šlechty (i když ty mají určitě taky své kouzlo).

Hanna (Saoirse Ronan) se poprvé ve svém životě vydává do světa, konkrétně do Berlína. Tam se má setkat se svým otcem (Eric Bana), aby společně jednou provždy vyřešili pár neobjasněných záležitostí kolem jejich rodiny. Než ale stačí k setkání dojít, dívka je chycena a uvězněna bezohlednou agentkou Marissou Wiegler (Cate Blanchett), bývalou spolupracovnicí Hannina otce. A co následuje pak? Útěk a pátrání na vlastní pěst. Splynutí s normálními lidmi a nezodpovězené otázky o tom, jaké by to bylo žít jako obyčejná holka.

Podle traileru vypadá zatím vše naprosto fantasticky – hlavně díky obsazení, dynamice a skvělé elektronické hudbě skupiny The Chemical Brothers. Tak snad se to s prvními zahraničními recenzemi nezačne nějak sesypávat. Po zhlédnutí upoutávky totiž musí snad každý uznat, že to by byla moc velká škoda.

Hanna

Akční/Dobrodružný/Thriller
USA; 2011

Režie: Joe Wright
Hrají: Saoirse Ronan, Eric Bana, Cate Blanchett, Olivia Williams, Michelle Dockery, Tom Hollander

Premiéra v ČR: 7. července 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer k filmu Hanna: Mlaďoučká vražedkyně vyráží na lov