Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer k filmu Black Nativity. Jennifer Hudson v muzikálovém dramatu

Redakce

Redakce

16. 7. 2013

Black Nativity je filmem podle stejnojmenné úspěšného amerického muzikálu, který sází na netradiční přístup k bohu, koledám a období kolem Vánoc.

video

Muzikály jsou jedním z nejlákavějších druhů filmů vůbec. Líbivé písničky, velkolepé taneční kreace a krásné kostýmy. Muzikál se dá ale pojmout i jiným způsobem, komornějším a více dramatickým (vzpomeňme na vynikající Once s Markétou Irglovou). Přesně tímhle směrem se ubírá muzikálové drama Black Nativity. Nečekejte proto žádná velkolepá výpravná vystoupení, ale písně zasazené do běžného života, který není nikdy procházkou růžovým sadem.

Teenager Langston žije sám se svou matkou Naimou v Baltimoru. Poté, co jim přijde příkaz k vystěhování z jejich domova, musí Langston jet na svátky ke svým prarodičům. S nimi ale nemá žádný vztah. Jakmile dorazí do New Yorku, zjistí, že být u neznámých prarodičů, kteří mají odlišné názory, je pro něj ubíjející. Jeho dědeček je reverendem a shodnout se s osamělým teenagerem je pro něj těžký úkol. Langston se tedy rozhodne vrátit ke své matce a při své cestě postupně poznává nové přátelé a správný smysl rodiny a víry.

Film vychází z velmi úspěšné divadelní hry, která byla obsazena pouze černošskými herci. Klasický příběh zrození tu je pojat netradičním způsobem, kdy koledy zpívají černoši v gospelu a ukazují tak nový pohled na vánoční svátky. Herecké obsazení hlavních rolí je výborné. V roli matky uvidíme oscarovou Jennifer Hudson (Dream girls), která svým nádherným zpěvem oslňuje už v traileru. Jejího syna Langstona si zahraje Jacob Latimore, který je známý spíše ve Spojených státech jako zpěvák a herec. Ve vedlejších rolích prarodičů uvidíme Foresta Whitakera (Poslední skotský král) a Angelu Bassett (Tina Turner).

Podle traileru se tedy můžeme těšit na muzikálové drama se skvělými herci. Už jen v traileru znějící gospelová R’n’B verze koledy Silent Night zní více než dobře. V zámořských kinech má mít snímek Black Nativity premiéru 27. listopadu 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer k filmu Black Nativity. Jennifer Hudson v muzikálovém dramatu