Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer Hořící keř: Premiéra seriálu o Janu Palachovi bude už v lednu

Redakce

Redakce

12. 12. 2012

Dne 16. ledna 1969 se upálil na protest proti utlačování svobody mladý student. Jan Palach chtěl svobodu, té se ale dočkalo Československo až o dvacet let později. Co se stalo s jeho rodinou poté, co zemřel? To se dozvíte v novém seriálu HBO Hořící keř.

video
play-sharp-fill

Po úspěšném seriálu Terapie se televize HBO rozhodla natočit další, který by diváka mohl chytit za srdce. Proto Agnieszka Hollandová natočila právě toto téma. „V okamžiku, kdy mi HBO poslala scénář prvního dílu, zdál se mi velmi zajímavý, pravdivý, velmi citlivě  pojednaný a zároveň vzrušující, tak jsem to přijala jako výzvu,“ uvedla.

Přečtěte si recenzi nového filmu Agnieszky Hollandové V temnotě

Jedná se o drama, které začíná právě obětí odvážného Jana Palacha, jenž věří, že tímto činem může uvést věci do pochodu. Po smrti je ale kritizován poslancem Vilémem Novým (Martin Huba), který jeho oběť zlehčuje. To se nelíbí samozřejmě nikomu, kdo za Palachem stojí. A jednou z těchto osob je i odvážná právnička Dagmar Burešová (Tatiana Pauhofová), která se postaví za rodinu Jana Palacha a podá žalobu na Viléma Nového.

Seriál není zajímavý jen tím, že líčí příběh Jana Palacha a osud jeho rodiny poté, co se rozhodl vykonat odvážný čin. Měl by také věrně líčit historické události tak, jak se skutečně staly. Období normalizace, potlačování svobody, práci StB.

FOTO: Hořící keř

První díl Hořícího keře bude už 27. ledna na HBO. Zdroj: HBO Europe

I když bude mít seriál pouze tři díly, pravděpodobně bude přínosem pro českou filmovou scénu. Důkazem je krátký, ale výstižný teaser k seriálu. Spojuje dramatičnost, dojetí i hrůzu z toho, co se skutečně stalo. Vyvolává emoce, z nichž běhá mráz po zádech.

Hořící keř

Drama / Životopisný
Česko, 2013

Režie: Agnieszka Holland
Hrají: Táňa Pauhofová, Jaroslava Pokorná, Petr Stach, Igor Bareš, Vojtěch Kotek, Adrian Jastraban, Patrik Děrgel, Ivan Trojan, Jenovéfa Boková

Premiéra: 27. ledna 2013

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer Hořící keř: Premiéra seriálu o Janu Palachovi bude už v lednu