Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Železná lady: Meryl Streep vládne britským mužům

Marek Benda

Marek Benda

19. 11. 2011

OBR: Železná ladyRok 1979 bude pro Spojené království navždy spjat se jmenováním první ženy do funkce ministerského předsedy. Snímek vypráví příběh o Margaret Thatcher, která si díky svému nekompromisnímu jednání získala přezdívku Železná lady.

OBR: Železná lady

A vítězem se stává..., Zdroj: distributor filmu

Je příznačné, že snímek o jedné z nejsilnějších žen novodobých politických dějin má na starosti režisérka. Phyllida Lloyd se po letní muzikálové taškařici na vlnách švédské skupiny ABBA pustila do biografického dramatu. Z předešlého snímku naverbovala do role Železné lady nikoho menšího než samotnou Meryl Streep, která se tak po rozverné komedii vřítí do vážných vod.

Trailer sází na hereččinu vizáž a auru. Streep je sama velkou osobností, a tak by neměl být problém uvěřit jí roli mocné ženy. Ukázka ji upřednostňuje, oděna převážně v modrém vystupuje do popředí snad každé scény. Dále zdůrazňuje sílu tématu a žánru. Životopis zajímavé persony sám o sobě skýtá napětí a zájem.

Snímek navíc přilákal ne jednu, ale hned dvě oscarové hvězdy. Vedle Meryl Streep si zahraje Jim Broadbent (sošku získal za taktéž životopisný snímek Iris), kterého znají i čeští diváci zejména z kouzelného fenoménu Harry Potter.

Železná lady (The Iron Lady)

Velká Británie, 2011
Životopisný/Drama

Režie: Phyllida Lloyd
Hrají: Meryl Streep, Jim Broadbent, Anthony Head, Richard E. Grant, Olivia Colman, Roger Allam, Julian Wadham

Premiéra v ČR: 1. března 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Železná lady: Meryl Streep vládne britským mužům