Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu W.E.: Madonna podruhé režíruje. Drama jako z Královy řeči

Marek Benda

Marek Benda

24. 11. 2011

Dvě linie. Dva páry. Minulost kontra současnost. Obě lásky jsou zakázané. Král Edward VIII. miluje prostou rozvedenou ženu. Na druhé straně vdaná paní by se nejraději viděla v náruči ruského člena ochranky.

Filmový námět je prostý, přesto zajímavý. Romantické drama nabízí poutavou paralelu. Strastem a slastem dvou párů dopomůže na filmová plátna smyslná provokatérka, kterou si vybavíme spíše v záři reflektorů na jevišti, ve vyzývavých oblečcích a pokud možno v objetí Britney Spears.

Madonna (také se podílela na scénáři) je důkazem toho, že za kameru v této době může každý. Jen na to musíš mít. Přesto Madonna není na filmovém place žádným nováčkem, i svůj režijní debut si již odbyla, a to v roce 2008.

Čtěte více: Nový Madonnin film se odehrává i ve stejné době jako Králova řeč

Jak tedy vypadá trailer? Zaujme tématem, kostýmní podívanou a samotnou milostnou paralelou, která nabízí velký potenciál pro filmový styl, a vyznění celého filmu tak může být strhující. Ukázka dále zajímavě kombinuje natočené záběry s těmi dobovými. Má to své ale. Film trvá téměř dvě hodiny, a toto je pouze ukázka. Madonna si zamilovala natáčení filmů, to však nezažene veškeré obavy.

Film měl již premiéru na festivalech v Benátkách a Torontu, kde se na její snímek seběhla tlupa kritiků jako na šťavnatou kořist. Madonna nijak neustupuje: „Ráda bych natočila další filmy. Teď však pracuji na nové desce, již jsem začala psát hudbu. Je to příjemná změna, protože na tomto snímku jsem pracovala tři roky.“

W.E.

Velká Británie, 2011, 115 min.
Drama/Romantický

Režie: Madonna
Hrají: Abbie Cornish, Natalie Dormer, Oscar Isaac, Richard Coyle, Annabelle Wallis, Andrea Riseborough, Katie McGrath, James D´Arcy, James Fox

Premiéra v USA: 9. prosince 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu W.E.: Madonna podruhé režíruje. Drama jako z Královy řeči