Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu The Double: Richard Gere to hraje na dvě strany

Marek Benda

Marek Benda

4. 9. 2011

OBR: The DoubleTajný agent CIA ve výslužbě je povolán zpět do akce poté, co byl za záhadných okolností zavražděn senátor. Agentovi je přidělen mladý parťák. Co když ale stopy vedou k ruskému nájemnému vrahovi, který už má být pod drnem?

OBR: The Double

Musím se najít dřív, než zmizím..., Zdroj: distributor filmu

Hlavní roli stárnoucího agenta na odpočinku si zahraje Richard Gere, kterému od doby, kdy se zamiloval do svého drahého doprovodu ve filmu Pretty Woman, zešedivěly vlasy. Navíc se z romantiky přesuneme do dramatického thrilleru, tedy s žánrem, s nímž si Gere zakoketoval třeba ve filmu Proroctví z temnot.

A jak se mu daří v traileru? Když pomineme fakt, že neustále cpe do Martina Sheena informaci, že podezřelý z vraždy senátora se už smaží v pekle, tak zříme, že je jak v herecké, tak fyzické formě. Trailer jako celek staví na atmosféře a náznacích děje, snaží se vybudovat napětí a upoutat. Vcelku zbytečně, když ke konci prozradí celou pointu filmu. Snad má snímek ještě nějaké to eso v rukávu.

Návrat profesionála z důchodu, mladý dravě zbrklý policejní kolega a mrtvý/živý nájemný vrah jsou prvky, které vídáme v obdobných filmech často. Tak na co se vlastně máme těšit? Na mystérium, které bylo odhaleno? Na skvělý debutový film režiséra Michaela Brandta, který je znám spíše jako scenárista?

The Double

USA, 2011
Krimi/Drama/Mysteriózní

Režie: Michael Brandt
Hrají: Richard Gere, Topher Grace, Stephen Moyer, Martin Sheen, Odette Annable, Stana Katic, Chris Marquette, Jeffrey Pierce

Premiéra v USA: 23. září 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu The Double: Richard Gere to hraje na dvě strany