Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Red Dawn: Patricka Swayzeho nahradil v remaku Thor

Koncem roku se do amerických kin přiřítí remake kultovního snímku Rudý úsvit. Hlavní roli si střihne Chris Hemsworth z Thora a celé to bude kočírovat Dan Bradley. Trailer napovídá, že se dočkáme spousty akčních scén. Překonají ale předlohu?

video
play-sharp-fill

Vše začíná poklidně a nevinně. Parta středoškoláků si užívá maloměstského života, než jejich město neobsadí vojenské jednotky. Z obyvatel se tak okamžitě stávají vězni. Skupina studentů se však nehodlá vzdát bez boje. Nově vzniklý odboj mladistvých, nazývající se Wolverines, se v čele s Chrisem Hemsworthem (Sněhurka a lovec, Avengers) vydává do boje proti vycvičeným profesionálům.

Čtěte více: Film Sněhurka a lovec bude mít pokračování. Ale jen o lovci

O tom, že můžeme očekávat opravdu řádnou porci výbuchů a napětí, svědčí i výpověď Edwina Hodge, který si zahraje jednoho z odvážných studentů. „Nějakou chvíli jsme natáčeli v Detroitu a měli jsme spoustu automatických zbraní, ručních granátů a explozí. Vše, co si dokážete představit, že se může v akčním filmu stát, se stane,“ slíbil.

Americký kultovní film z roku 1984 (v hlavní roli s Patrickem Swayzem a Charliem Sheenem) byl pod taktovkou Dana Bradleyho přetvořen do poněkud modernější podoby. Sovětské jednotky tak vystřídala čínská vojska a už podle traileru se divák může dočkat mnohem větší akce. Tvůrci vsází na moderní technologie a pomocí akčních scén chtějí překonat původní verzi.

FOTO: Parta mladistvých bere zákon do vlastních rukou. Zdroj: filmdistrict.com

Parta mladistvých bere zákon do vlastních rukou. Zdroj: FilmDistrict

Trailer působí celkem působivě. Pokud si ale odmyslíme jakoukoliv logiku. Studenti vypadají jako profesionálně vycvičení vojáci a to, že donedávna seděli ve školních lavicích, by jim jen stěží někdo uvěřil. Rozhodně se však můžeme těšit na svižný děj a spoustu krvavých střetů. A o to tu především jde.

Red Dawn

Akční
USA, 2012

Režie: Dan Bradley
Hrají: Chris Hemsworth, Adrianne Palicki, Josh Peck, Isabel Lucas, Josh Hutcherson, Brett Cullen, Michael Beach, Jeffrey Dean Morgan, Connor Cruise, Alyssa Diaz, Will Yun Lee, Matt Gerald, Ron Causey

Premiéra v USA: 21. listopadu 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Red Dawn: Patricka Swayzeho nahradil v remaku Thor