Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Půlnoc v Paříži: Hlavní město žabožroutů očima Woodyho Allena

Marek Benda

Marek Benda

10. 5. 2011

OBR: Půlnoc v PařížiFilm sleduje cestu jedné rodiny do francouzského hlavního města. Čerstvě zasnoubený mladý pár konfrontuje svou lásku, iluze a představy v nablýskaných ulicích Paříže. Nemohou se při tom zbavit pocitu, že ostatní mají lepší život než oni.

OBR: Půlnoc v Paříži

Potkali se v Paříži..., Zdroj: youtube.com

Woody Allen (Annie Hall, Vicky Cristina Barcelona) se po New Yorku, Londýnu a Barceloně uchýlil prozkoumat krásy dalšího velkolepého evropského města – Paříže. Allen nejenže film režíroval, ale jak je u něho také zvykem, napsal si k němu i scénář. Můžeme se tedy těšit na komedii se specifickým typem humoru a s magicky šarmantním tajemstvím (Marion Cotillard), jak ostatně napovídá sama ukázka.

Trailer dále nabízí zdánlivou idylku ústřední dvojice (Owen Wilson, Rachel McAdams), harmoničnost a aura denního, zejména však nočního města na nás dýchá skrze romantickou hudbu, ale i umělecké narážky, skvosty a jednu dominantu. Trailer tak nabízí filmový obraz impresionistického díla Clauda Moneta, Rodinovu sochu a sem tam vykoukne i symbol Paříže Eiffelova věž.

Allenovu letní romanci uvidí diváci v České republice 22. září.

Půlnoc v Paříži (Midnight in Paris)

USA, 2011
Komedie/Romantický

Režie: Woody Allen
Hrají: Owen Wilson, Rachel McAdams, Marion Cotillard, Michael Sheen, Alison Pill, Adrien Brody

Premiéra v ČR: 22. září 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Půlnoc v Paříži: Hlavní město žabožroutů očima Woodyho Allena