Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Modrý tygr: Češi chtějí konkurovat americkým animákům

Redakce

Redakce

25. 1. 2012

Po Svěrákově Kukym přichází česká kinematografie s dalším obstojným filmem pro děti. V hlavní roli jsou právě ony, ale i zvířátka, jejich hodní rodiče a proti nim jeden modelový záporák.

Tygr nebude jenom kreslený. S živým zvířetem se natáčelo přímo v Praze. Zdroj: youtube.com

Příběh jedné botanické zahrady uprostřed hlučného a rostoucího města. Pokroku nelze zabránit a starosta Rýp (záporák) chce učinit se zahradou rychlý proces. V tom mu brání její trvalí obyvatelé, matka s dcerou a otec, správce zahrady, se synem (děti a rodiče). Mezitím městem obchází tajemný a modře zbarvený tygr (zvířátka), který ještě pořádně zamíchá kartami.

Režijní debut producenta Petra Oukropce vznikl pod dohledem oceňovaného Bohdana Slámy (Venkovský učitel) v česko-německo-slovenské spolupráci. Tvůrci se odkazují na české klasiky jako Páni kluci nebo Lucie, postrach ulice.

V traileru autoři ukázali vše podstatné, co chtěli. Kreslená grafika vypadá docela zajímavě (i když občas připomíná televizní reklamy) a na film pro děti to vypadá celkem slušně. Jen vypravěč v traileru bohužel uspal celé terárium hadů a ukázku shodil (ještě s pomocí předabovaného záporáka Rýpa) na běžný český průměr.

Modrý tygr

Rodinný / Komedie
Česko, 2011, 90 min

Režie: Petr Oukropec
Hrají: Anna Polívková, Jan Hartl, Barbora Hrzánová, Lenka Vychodilová, Libuše Havelková

Premiéra: 23. února 2012

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Modrý tygr: Češi chtějí konkurovat americkým animákům