×
TOPZINE.cz

Trailer filmu Green Lantern. Zelený prsten vládne všem

Green Lantern, tak trochu outsider na poli komiksových filmů letošního léta, byl až doposud skryt ve stínu větších a populárnějších hrdinů. Přestylizované plakáty byly naštěstí rychle vystřídány o třídu zajímavějšími upoutávkami, kterým bezpochyby kraluje ta nejnovější.

Hal Jordan nevěří svým očím, Zdroj: distributor filmu

Chystaný komiksový projekt uznávaného režiséra Martina Campbella (Casino Royale, Na hraně temnoty) je jeho prvním výletem do tohoto žánru, stejně jako experimentování s 3D technologií. Spolehnout se může jak na své dlouholeté zkušenosti s akčním žánrem, tak na obsazení titulní role, které se zhostí stále populárnější Ryan Reynolds (Buried, Návrh).

V kůži Hala Jordana se stane, jako vůbec první zástupce lidské rasy, shodou nešťastných okolností členem ochránců rovnováhy vesmíru jménem Green Lantern. A právě včas, chtělo by se dodat. Ústřední arcipadouch se už totiž třese na ovládnutí světa, vesmíru a vůbec.

A jak napovídá čtyřminutová ukázka, ruku v ruce s klasicky komiksovým příběhem půjde také vizuální stylizace snímku. Campbell se rozhodl film nasytit neuvěřitelným množstvím místy až přehnaných počítačových triků, které dává do kontrastu s příjemně civilní pasáží z osobního života Hala Jordana. Masivní a perfektně gradující hudební podklad ve spojení s obrazovou smrští vás ale ve finále nechá s čelistí na podlaze.

Green Lantern

USA, 2011
Akční/Sci-fi

Režie: Martin Campbell
Hrají: Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard, Mark Strong, Temuera Morrison, Jenna Craig

Premiéra v ČR: 18. srpna 2011Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*


Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..