Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Green Lantern. Zelený prsten vládne všem

Oldřich Mánert

Oldřich Mánert

5. 4. 2011

Green Lantern, tak trochu outsider na poli komiksových filmů letošního léta, byl až doposud skryt ve stínu větších a populárnějších hrdinů. Přestylizované plakáty byly naštěstí rychle vystřídány o třídu zajímavějšími upoutávkami, kterým bezpochyby kraluje ta nejnovější.

Hal Jordan nevěří svým očím, Zdroj: distributor filmu

Chystaný komiksový projekt uznávaného režiséra Martina Campbella (Casino Royale, Na hraně temnoty) je jeho prvním výletem do tohoto žánru, stejně jako experimentování s 3D technologií. Spolehnout se může jak na své dlouholeté zkušenosti s akčním žánrem, tak na obsazení titulní role, které se zhostí stále populárnější Ryan Reynolds (Buried, Návrh).

V kůži Hala Jordana se stane, jako vůbec první zástupce lidské rasy, shodou nešťastných okolností členem ochránců rovnováhy vesmíru jménem Green Lantern. A právě včas, chtělo by se dodat. Ústřední arcipadouch se už totiž třese na ovládnutí světa, vesmíru a vůbec.

A jak napovídá čtyřminutová ukázka, ruku v ruce s klasicky komiksovým příběhem půjde také vizuální stylizace snímku. Campbell se rozhodl film nasytit neuvěřitelným množstvím místy až přehnaných počítačových triků, které dává do kontrastu s příjemně civilní pasáží z osobního života Hala Jordana. Masivní a perfektně gradující hudební podklad ve spojení s obrazovou smrští vás ale ve finále nechá s čelistí na podlaze.

Green Lantern

USA, 2011
Akční/Sci-fi

Režie: Martin Campbell
Hrají: Ryan Reynolds, Blake Lively, Peter Sarsgaard, Mark Strong, Temuera Morrison, Jenna Craig

Premiéra v ČR: 18. srpna 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Green Lantern. Zelený prsten vládne všem