Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer filmu Contagion: Čtyři Oscaři a jedna smrtící nákaza

Marek Benda

Marek Benda

16. 7. 2011

OBR: ContagionCelý film se točí kolem smrtícího viru, který je přenosný vzduchem. Nakažený člověk umírá během pár dní. Lidstvo tak čelí hrozbě vyhynutí. Jeho osud je v rukou mezinárodního týmu doktorů. Ti musí urychleně najít lék. Kdo nakonec přežije?

OBR: Contagion

Zahrajeme si pexeso? Zdroj: youtube.com

Nic nového pod sluncem. Lidstvo zažilo smrtící epidemie jak v reálném životě, tak i na plátně. Co však v tomto případě zaujme na první pohled, je nabitý herecký ansámbl. Vidíme jedno nablýskané jméno vedle druhého, tři z nich by mohli uspořádat soukromou výstavu svých Oscarů. Vše má pod taktovkou Steven Soderbergh, který je také touto cenou ověnčen.

To, co začíná jako mezilidské drama, rychle zahýbá do akčního thrilleru. Zrychluje se tempo, muzika burácí, lidé s rouškou přes obličej řvou a strachují se o své životy. Přesto má trailer jisté napětí, které by mohlo vyzdvihnout celý film nad ostatními snímky podobného ražení.

Zárukou by měl být nejen režisér, na kterého se sice poslední dobou chválou neplýtvá, avšak kvality tam stále někde jsou, ale zejména zástup zkušených herců. Navíc proti filmu není nikdo imunní. Třeba podlehnete i vy.

Contagion

USA, 2011
Akční/Thriller/Sci-fi

Režie: Steven Soderbergh
Hrají: Matt Damon, Marion Cotillard, Kate Winslet, Gwyneth Paltrow, Jude Law, Laurence Fishburne, Bryan Cranston, Jennifer Ehle

Premiéra v ČR: 20. řijna 2011

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer filmu Contagion: Čtyři Oscaři a jedna smrtící nákaza