Menu
TOPZINE.cz
Film & TV

Trailer August: Osage County. Hvězdné obsazení v čele s Meryl Streep

Redakce

Redakce

21. 5. 2013

Příběh jedné rodiny, která se po letech sejde kvůli tragické události, vychází ze známé a úspěšné divadelní hry. V hlavních rolích uvidíme mnoho skvělých herců v čele s Meryl Streep, Julií Roberts a Ewanem McGregorem.

video
play-sharp-fill

Rodinné komediální drama, tak by se dal označit film August: Osage County, který vychází ze stejnojmenné divadelní hry, u nás známé pod názvem Srpen v zemi indiánů. Autorem hry je Tracy Letts, který slavil s hrou úspěchy na Broadwayi, a dokonce mu v roce 2008 vynesla Pulitzerovu cenu. Bylo tedy jen otázkou času, kdy se tak úspěšného dramatu chopí filmoví tvůrci.

Beverly a Violet Westonovi žijí sami v rodinném domě v Oklahomě. Zatímco Beverly má problémy s pitím, jeho žena Violet trpí rakovinou a je závislá na lécích. Poté, co Beverly zmizí, se všichni členové rodiny sjedou do Oklahomy, aby pomohli otce hledat. Hledání ale skončí tragicky. Beverly totiž spáchá sebevraždu. Celá rodina tak tráví čas opět spolu pod jednou střechou, čímž dochází k hádkám, výčitkám, otevírání starých sporů a ke konfrontacím, zejména mezi Violet a její dcerou Barbarou.

McGregor a Cumberbatch pod jednou střechou

Obsazení hlavních postav je největším lákadlem filmu. Objeví se zde jen ty nejzářivější hvězdy stříbrného plátna. V roli Violet uvidíme oscarovou Meryl Streep (Železná lady), její dceru Barbaru si zahraje hvězdná Julia Roberts (Erin Brockovich). V dalších rolích se objeví Ewan McGregor, Sam Shepard, Chris Cooper a Benedict Cumberbatch.

Nenechme se ale zmást dramatickou linií příběhu. Jak napovídá trailer, August: Osage County je také plný sarkastického humoru a nadhledu, který uvolní atmosféru rodinného dramatu.

Trailer působí jednoduše, ale splňuje přesně to, co se od filmu očekává. Skvělé herecké výkony, jednoduchost vyprávění a příběh rodiny, se kterým se ztotožní nejeden divák. Lahůdkou pak je jméno jednoho z producentů, kterým je George Clooney.

Zámořská premiéra je plánována na listopad 2013.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Trailer August: Osage County. Hvězdné obsazení v čele s Meryl Streep