Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Toxique v Akropoli rozdali první letošní dárky

Vojtěch Koval

Vojtěch Koval

3. 12. 2010

!FOTOGALERIE!Kapela Toxique v rámci české části turné k nové desce Outlet People zařadila vánočně laděný koncert v pražském paláci Akropolis. Toxique zahráli 1. prosince 2010 své nové skladby, ukázali svou novou image a rozdali divákům několik, nejen hudebních, vánočních dárků.

foto: Klára Vytisková, Toxique

Klára Vytisková v jednom z nových kostýmů, Foto: Martina Hušková, Topzine.cz

První prosincový večer si kapela Toxique vybrala pro svůj vánočně laděný koncert v pražském paláci Akropolis. Počasí nám nadělilo nečekané množství sněhu, což nakonec příjemně dokreslilo vánoční kontext koncertu, i když spoustě fanoušků kalamita celkem zásadně zkomplikovala cestu na koncert. Kdo však kvůli nepříznivému počasí zůstal doma, přišel o pravděpodobně jeden z nejlepších vánočních koncertů tohoto roku.

Toxique letos v říjnu pokřtili své nové album Outlet People a nyní absolvují třetí část turné k této nové desce. Po křtu desky a následné čtyřkoncertové šňůře po Británii nyní objíždějí s novou deskou i další česká města.

Nová deska znamená také poměrně výrazný posun v hudební tvorbě. Oproti prvnímu albu Toxique vsázejí mnohem více na modernější, elektronický sound, což se na pódiu projevilo například lehce pozměněnými aranžemi starších písniček. Tam, kde Toxique dříve působili jako velice příjemné jazz-popové uskupení, najdeme nyní mnohem více zvuků syntetizátorů, v nových skladbách dokonce baskytarista Honza Lstibůrek často odkládá svůj nástroj, aby se věnoval právě synťáku.

Dětský sbor zpíval ze zákulisí

Tento modernější projev Toxique na pódiu působí velice kompaktně a skvěle s ním ladí i nová image kapely, a to především zpěvačky Kláry Vytiskové, doplněná o povedenou vizuální show. Až kapela v létě bude vystupovat na festivalových pódiích, bude právě jejich show zcela neoddiskutovatelně vrcholem večerních programů.

Vánoční koncert kapely Toxique v Akropoli byl sám o sobě skvělým dárkem pro všechny jejich pražské příznivce, ale kapela šla dál a zahrála si během svého vystoupení na Ježíška. Velice vtipným hudebním dárkem bylo hostování dětského sboru v jedné ze skladeb – děti se totiž nevešly na pódium, a tak zpívaly ze zákulisí.

Kdo 1.prosince 2010 dorazil i přes nepřízeň počasí do Paláce Akropolis, dá mi jistě za pravdu, že tento vánoční koncert byl skvělým startem adventního koncertního období. Ať už jste se však na koncert vypravili, nebo ne, můžete se v blízké době na Topzine.cz těšit na rozhovor s touto velice sympatickou kapelou.

[album:https://www.topzine.cz/wp-content/uploads/dm-albums/hudba_cz_praha_toxique_1_12_2010/]

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Toxique v Akropoli rozdali první letošní dárky