Menu
TOPZINE.cz
Hudba

Toxique se chystají na jarní DeTox turné

Martin Peška

Martin Peška

15. 2. 2009

Kapela Toxique, která se během minulého roku stala jedním z největších objevů české hudební scény, sice plánuje vydání druhé desky až za rok, ale na koncertech nehodlá polevit. Pro své fanoušky si připravila DeTox turné 2009 obsahující devět koncertů, jež proběhnou v dubnu a květnu.

toxique600_338

„Srdcovou záležitostí je pro nás určitě Kravín v Úněticích, kde jsme odehráli jeden z prvních koncertů,“ říkají Toxique ke svému závěrečnému koncertu v rámci turné.

Kapela, kterou tvoří zpěvačka Klára Vytisková, kytarista Patrick Karpentski, klávesista Viliam Béreš, baskytarista Jan Lstibůrek a bubeník Roman Vícha, byla během své kariéry nominována například na Objev roku při udělování Hudebních cen televize Óčko v roce 2007 či na českého zástupce v soutěži Eurovision Song Contest.

„Bruselský balet udělal taneční představení Barbie, v němž dominuje pět skladeb Toxique a zastupující agentura RGM Entertainment pro ně chystá ve spolupráci s DIVA records turné po Belgii,“ prozradila pro Topzine.cz Johana Turnerová, tisková mluvčí RGM Entertainment.

České kapele, která v současnosti nemá vlastní zkušebnu, DIVA připravuje vydání debutového alba v Belgii, Holandsku a Španělsku. Toxique také od Vánočního koncertu v pražském klubu Roxy postrádají svého psa Toxíka, který se „zaběhl“. Nálezci členové kapely slibují odměnu.

Jarní DeTox turné 2009 představují koncerty:

17.4.                Zlín, klub Golem

24.4.                Bechyně, Kulturní středisko

25.4.                Český Krumlov, klub Antré

29.4.                České Budějovice, Solnice

5.5.                  Praha, Akropolis

14.5.                Ústí nad Labem, Národní dům

16.5.                Jablonec nad Nisou, klub Na Rampě

20.5.                Plzeň, Anděl cafe&music bar

22.5.                Únětice, Kravín – GRAND FINALE

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Toxique se chystají na jarní DeTox turné